Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Banita z Sherwood w tę noc pokonany

Data publikacji: 2011-09-05

W zeszłorocznym, debiutanckim rajdzie nocnym Paweł Świtajski świecił najjaśniej i wygrał I Rajd Motoareny. Sobotnia odsłona, kultowego chyba już rajdu pod gwiazdami, przyniosła "Gizbernowi" drugą lokatę, choć podium było bardzo blisko.

Po godzinie 20.00, przy blasku gwiazd, księżyca i... neonów Castoramy, nad toruńską Motoareną zabłysły tajemnicze świetliki. Choć panowała ciemność, a gospodarz obiektu miał zakaz odpalania latarnii, modelarze startujący w 2. Rajdzie Motoareny pewnie kroczyli po torze kartingowym, na którym zlokalizowane zostały trzy odcinki specjalne. I to właśnie trasa nocnego rajdu, wyznaczona za pomocą świecących patyczków, tworzyła tą klimatyczną poświatę nad Motoareną.

Do rywalizacji w nocnym rajdzie przystąpiło 25. zawodników z Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, a nawet Suchacza k/Elbląga. Na starcie nie zabrakło faworyta nocnych zawodów - Pawła Świtajskiego. Choć ostatnio popularny "Gizbern" zwolnił tempa, to jednak nocny klimat i ściganie z "elektrownią" na masce dodaje mu energii. Do Torunia przyjechał również lider "generalki" - Kuba Chomicki z Warszawy. Rywalizacja między tymi dwoma zawodnikami zapowiadała się niezwykle interesująco. Ochotę na zwycięstwo miał również Radosław Schenker, aktualny rajdowy mistrz Torunia modeli RC. Radek na Motoarenie pojawił się z nowym, pokazowym modelem Subaru Impreza w efektownych barwach "Monster Energy", wzorowanym na Imprezie amerykańskiego kierowcy, jeżdżącego niezwykle widowiskowo - Kena Blocka.

Pierwszy odcinek specjalny pewnie wygrał aktualny lider klasyfikacji generalnej - Jakub Chomicki. Drugi czas wykręcił Paweł Świtajski, wyprzedzając "Rekina" o niespełna 3 sekundy. Na pochwałę zasługuje wynik Tomasza Nyca na pierwszym oesie, który jadąc w klasie S2000 wykręcił czwarty czas! Bardzo wysoką formę zaprezentował również jeden z najmłodszych zawodników - Bartek Blachowski. Dziesięciolatek z Torunia już na pierwszej próbie pokazał tylny zderzak swojego modelu dużo starszym, i bardziej doświadczonym zawodnikom.

Druga próba ponownie należała do Kuby Chomickiego. Paweł Świtajski mimo ostrego ataku zanotował niemal sześcio sekundową stratę do lidera. Jednak do trzech razy sztuka - i kolejny, najkrótszy oes, wygrywa w końcu "Gizbern". Na chwilę przypomniał o sobie Radek Schenker, który najszybciej przejechał pierwszy odcinek drugiej pętli. Niestety później zabrakło szczęścia i ponownie karty pomiędzy sobą zaczęli rozdawać Chomicki i Świtajski.

Ostatecznie 2. Rajd Nocny wygrał kierowcy z Warszawy, Jakub Chomicki umacniając tym samym swoją pozycję lidera w rajdowej klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie zameldował się Paweł Świtajski. Na pocieszenie "banicie z Sherwood" pozostaje fakt, że odniósł on tyle samo zwycięstw na oesach, co Kuba Chomicki. Trzecie miejsce do mety dowiózł Radek Schenker.

Wspomniany wcześniej Bartek Blachowski ostatecznie uplasował się na bardzo wysokiej, 13. pozycji, pewnie wygrywając rywalizację w klasie N. Młody rajdowiec zostawił za sobą niemal połowę stawki rywalizującej w 2. Rajdzie Motoareny.

Mimo dość późnej pory nie zabrakło ceremonii wręczenia pucharów dla najlepszych zawodników, która odbyła się o godzinie... 4 nad ranem. Kierowcy już jednak zapowiadają swój udział w kolejnych, nocnych zawodach. Czyżby modelarze podążali za modą "Nocy Cudów" w salonach Fiata, czy nocnego zwiedzania muzeów?

Klasyfikacja generalna 2. Rajdu Motoareny

1. Jakub Chomicki, Warszawa, WRC
2. Paweł Świtajski, Toruń, WRC
3. Radosław Schenker, Głogowo, WRC
4. Michał Wieczorkowski, Warszawa, WRC
5. Tomasz Nyc, Błonie, S2000
6. Tomasz Wieczorkowski, W-wa, WR
7. Waldemar Nadolny, Bydgoszcz, WRC
8. Paweł Rybacki, Bydgoszcz, WRC
9. Jakub Mierzyński, Bydgoszcz, S2000
10. Michał Sybilski, Toruń, WRC
11. Waldemar Blachowski, T-ń, S2000
12. Jarosław Żurek, Poznań, S2000
13. Bartek Blachowski, T-ń, N
14. Arnold Jaguszewski, Bydgoszcz, S2000
15. Michał Nowicki, Suchacz, S1600
16. Jacek Derek, T-ń, S1600
17. Adam Rzymyszkiewicz, T-ń, S2000
18. Rafał Wojtysiak, Głowno, S2000
19. Patryk Sybilski, T-ń, N
20. Paweł Szczepkowski, T-ń, S2000
21. Piotr Nowicki, Suchacz, S1600
22. Mateusz Kala, Bydgoszcz, N
23. Tomasz Derek, Toruń, S1600
24. Marta Nowacka, Suchacz, S1600
25. Maksymilian Gorzycki, Ciechocinek, WRC

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 1Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 2Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 3Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 4Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 5Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 6Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 7Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 8Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 9Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 10Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 11Nocny rajd pod Motoareną wygrał Kuba Chomicki z Warszawy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. - 12

Komentarz do artykułu

Bogdan napisał(a) dnia: 2011-09-07

Michale jak zawsze tarfnie ująłes zmagania zawodników na trasie 2 Rajdu Motoareny. Dziekujemy że znalazlę dla nas trochę czasu i urok nocnego ścigania został utrwalony i opisany. Po podsumowaniu zdobyczy punktowych zebranych w sześciu rundach wydaje się że ostatni rajd będzie decydował w wielu przypadkach o wejściu na "pudło". Gratuluję nagrodzonym. Przy okazji przypominam o zmianie terminu siódmej rundy 4 Rajdu Jesiennego. Data jeszcze nie jest znana.

Nyc-demolk napisał(a) dnia: 2011-09-06

Super artykuł, rajd też elegancki. Warszawioki dojechały do domu o 7:00. Było warto.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rc AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska