Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Na Motoarenie w najbliższą sobotę poznamy rajdowego mistrza Torunia modelii RC.

Jesienny rozstrzygnie wszystko

Data publikacji: 2011-10-27

Niezwykle emocjonująco zapowiada się 4. Rajd Jesienny, ostatnia w tym roku runda Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC. Żaden z zawodników pierwszej trójki "generalki" nie może być pewnym swojego miejsca. O pudło walczy aż pięciu zawodników.

Choć skala mniejsza, to emocje jakie towarzyszą organizowanym w Toruniu rajdom modeli zdalnie sterowanych, wcale nie są mniejsze. Najbliższy 4. Rajd Jesienny będzie z pewnością tego najlepszym przykładem. Sytuacja w tabeli nie jest jeszcze na tyle klarowna, aby trzech pierwszych zawodników mogło cieszyć się już ze zwycięstwa. Aktualny lider "generalki", Jakub Chomicki, ma dość bezpieczną przewagę nad drugim w tabeli Michałem Wieczorkowskim. Jednak jeśli sobotnie zawody kierowca z Warszawy zakończyłby z zerowym dorobkiem punktowym, a Michał pojechałby swój życiowy rajd, to zawodnicy zamieniliby się miejscami.

Jeszcze ciaśniej robi się w walce o trzecią lokatę. Przed ostatnim w tym sezonie rajdem miejsce to zajmuje Paweł Świtajski z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo na swoim koncie ma Radosław Schenker, a kolejny na liście Waldemar Nadolny traci do "Rekina" tylko 2 oczka. Każdy z kierowców ma więc jeszcze realne szanse nie tylko na fotel drugiego wicelidera rajdowych mistrzostw Torunia modeli RC w sezonie 2011, ale nawet na tytuł pierwszego wicemistrza!

Równie gorąco jest w dwóch ostatnich klasach rajdowej klasyfikacji. W S1600 liderem jest Michał Nowicki z Suchacza k/Elbląga, ale chrapkę na najwyższe podium w tej klasie ma cały czas torunianin, Michał Gancarz. Spokojnie nie może spać również Jacek Derek, któremu na tylnym zderzaku cały czas siedzi Piotr Nowicki. Podobnie sytuacja wygląda wśród najmłodszych uczestników rajdowej rywalizacji. W popularnej "N-ce" prowadzi Bartek Blachowski (19 pkt). Gonią go Patryk Sybilski oraz Mateusza Kala, uczestnik niedawno rozgrywanych wyścigów Formuły 1 modeli RC. 4. Rajd Jesienny rozstrzygnie więc o wszystkim.

Ostatnia tegoroczna runda rajdowych mistrzostw Torunia modeli RC rozpocznie się w sobotę, 29. października, o godzinie 10.00. Zawodnicy rywalizować będą na szutrowych odcinkach specjalnych zlokalizowanych na żużlowym torze toruńskiej "Motoareny". To miejsce, nie dość, że zadaszone pozwalające niezależnie od pogody przeprowadzić zawody, to przede wszystkim na swój urok i rangę wydaje się być idealnym miejscem na rozegranie ostatniego, decydującego o końcowej klasyfikacji, rajdu w sezonie 2011.

W sobotę poznamy mistrza rajdowego mistrza Torunia modeli RC! Czy puchar ten pojedzie jednak do Warszawy? Przyjdźcie i kibicujcie!

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rc AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska