Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W sobotę 22. marca rozegrany zostanie 4. Rajd Wiosenny modeli RC będący pierwszą rundą Rajdowej Ligi

Warszawa budzi się ze snu

Data publikacji: 2014-03-20

4. Rajd Wiosenny modeli RC rozpocznie sezon Rajdowej Ligi Mazowsza 2014. Na betonowo-asfaltowych oesach zobaczymy niemal całą warszawską czołówkę. Do Stolicy wybiera się też mocna reprezentacja Grodu Kopernika.

Już w najbliższą sobotę, 22. marca, swój sezon rozpocznie Rajdowa Liga Mazowsza. W tym roku organizatorzy warszawskich zawodów planują rozegrać siedem rund, z czego aż cztery "pojadą" po szutrowej nawierzchni. Sobotni rajd rozpocznie się jednak czysto i przyczepnie, a wszystkie odcinki specjalne zlokalizowane będą na betonowej i asfaltowej części Gimnazjum nr 81 przy ulicy Rozłogi.

Na liście zgłoszeń widnieje 27. nazwisk, w tym kilku zawodników doskonale znanych z toruńskich oesów. Swój udział zapowiedział m.in. Michał Wieczorkowski, Piotr Lipa czy Tomasz Nyc. Na "Wiosennym" będzie okazja zobaczyć również Jakuba Chomickiego, wielokrotnego mistrza Torunia i Warszawy.

Do Stolicy wybiera się także mocna reprezentacja piernikowego miasta. W topowej klasie WRC1 zobaczymy Tomka Bullera (Mitsubishi Lancer) i Michała Sybilskiego (Subaru Impreza). Z warszawskimi oesami zmierzą się też Patryk Sybilski (Toyota Celica) oraz włocławianin Kacper Dorobek (Subaru Impreza). Swój udział zadeklarował również toruńsko-krakowski zespół SPRCT.

- Przed Rajdem Toruńskim warto poćwiczyć sobie jazdę na twardym, przyczepnym gruncie. Okazji do tego mieliśmy mało, więc jeśli jest szansa, aby pościgać się z bardziej doświadczonymi kolegami z Warszawy na takiej właśnie nawierzchni, to warto podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił. Ostatni rajd na Motoarenie dość szczęśliwie zakończyliśmy na najwyższym miejscu podium - teraz trzeba skonfrontować swoje umiejętności z mistrzami z Warszawy i ocenić, gdzie jest nasze miejsce w szeregu. To będzie z pewnością dobry trening - mówi Michał Jasiński, kierowca SPRCT.

Załoga Subaru Poland RC Team, z uwagi na nieco inny regulamin Rajdowej Ligi Mazowsza, wystartuje w najsłabszej klasie WRC3.

- Wystartujemy tym samym modelem, którym jeździmy w Toruniu w klasie S1600. Będzie więc to Subaru Impreza 08, w nowych malowaniach, osadzona na podwoziu Tamiya XV--01. Zmianie ulegnie tylko zawieszenie i opony, ale to już dopracujemy na miejscu.

Zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 10 odcinków specjalnych, co w sumie da im ok 3500 metrów prób sportowych. Większość trasy zostanie zbudowana na kostce brukowej. Nie zabraknie jednak bardziej równych partii asfaltowych. Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 10:00.

Więcej informacji o zawodach i Rajdowej Lidze Mazowsza na stronie www.rajdyrc.eu.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska