Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Jakub Stupnicki ze zdecydowaną przewagą wygrał 5. Rajd Łobzowa

Pokazał wszystkim, gdzie raki zimują

Data publikacji: 2012-05-01

5. Rajd Łobzowa rozegrano 22 kwietnia na terenie parku im. Stanisława Wyspiańskiego. Była to jedna z najlepiej zorganizowanych rund w kalendarzu Małopolskiej Ligi Rajdowej, goszcząca na oesach aż 13 zawodników.

Rajd Łobzowa rozegrał się według typowego, ale emocjonującego scenariusza. Pierwsze miejsce z duża przewagą przypadło Kubie Strupnickiemu, który nie pierwszy i nie ostatni raz pokazał wszystkim gdzie "raki zimują". Jednak za jego plecami - jak to już często w MLR jest - było strasznie ciasno. Po pierwszej pętli odstępy pomiędzy kilkom zawodnikami wynosiła poniżej 1 sek (!). To świadczy, jak mocno zawodnicy pracują nad sobą, żeby być jeszcze szybsi na odcinkach specjalnych.

Po dwunastu "oeach" podzielonych na trzy pętle, drugie miejsce zajął coraz lepiej jeżdżący Jakub Biela. Najwidoczniej wykorzystał limit pecha w poprzednich sezonach i teraz pokazuje swoją prędkość. Drugie miejsce dla Wojtka Firlita - dla niego domowy rajd okazał się być bardzo szczęśliwy. 2,4 sekundy za popularnym "Dzidziolem" dojechał Wojciech Kucek. Cudem dopuszczony do rajdu po badaniu kontrolnym, mimo nałożonej i złagodzonej przez zespół sędziów 30 sekundowej kary za nieregulaminową karoserię (koła wyraźnie wystawały poza obrys karoserii (!) - przyp. red.), Kucek potrafił dojechać do mety na bardzo wysokim, czwartym miejscu. Ze stratą 51 sekund piąte miejsce zajął reprezentujący zespół 2RBO Rally Team Rafał Grossmann-Szczepaniec, natomiast niecałe 7 sekund za nim pojawił się zespołowy kolega Stupnickiego - Wojtek Ozimek. Dwa oczka do generalki zainkasował Mikołaj Bałys, zajmując siódme miejsce. Czołową ósemkę zamknął Mateusz Szostek, który także dostał karę, jak Kucek, jednak złamanie przepisów technicznych w tym przypadku było o wiele, wiele mniejsze.

W klasyfikacji zespołowej sytuacja wyglądała podobnie. Pierwsze miejsce zajął Platinum Rc Rally Team reprezentowany przez Stupnickiego i Ozimka. Drugie miejsce zajął Fuerte Rally Team w składzie Kucek - Biela, który jak na razie prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 4 punktów. Najniższy stopień podium zajął German RC Rally Team w barwach, którego jechali: Ryszard Karoń z Mikołajem Bałysem. Za podium znalazł się wspierany przez RallyShop - 2RBO Rally Team w barwach, którego jechali Rafał Grossmann-Szczepaniec i Wojtek Bartula, który po raz drugi w tym sezonie, nie popisał się wysokim miejscem. Jednak tym razem widać było problemy z samochodem. Trzy rajdy za nami, a on dalej niema ani jednego punktu. To nie najlepiej wpływa na sytuacje jego i przede wszystkim zespołu w klasyfikacji generalnej.

Już 20 maja, rozegrany zostanie 5. Rajd Chrzanowa. Czy nosząca miano najtrudniejszej dla modeli, runda MLR znowu pokaże pazur i uprzykrzy zawodnikom jazdę? Okaże się to już za kilka tygodni.

Autor: Wojciech Bartula

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska