Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Na starcie 7. Rajdu Zimowego modeli RC zabraknie aktualnego mistrza Torunia Jakuba Chomickiego.

Kolce można odłożyć na bok

Data publikacji: 2012-02-26

Do rajdowego sezonu przygotowują się również modelarze z północno-środkowej Polski. W najbliższą niedzielę do Torunia przyjadą, aby wziąć udział w 7. Rajdzie Zimowym, pierwszych zawodach w sezonie 2012. Niestety pogoda raczej zapowiada się... wiosenna.

W tym roku zima z pewnością nie zaskoczyła drogowców, choć jeszcze kilka dni temu na brak białego puchu nikt nie mógł narzekać. Kiedy w kujawsko-pomorskiem zaczynały się ferie, z nieba posypał się śnieg w ilościach nieograniczonych. Białe szaleństwa nie trwały jednak długo i ostatnio częściej borykamy się z kałużami na chodnikach, niż śliskimi partiami osiedlowych deptaków. Kierowcy rajdówek w skali 1:10 również mieli nadzieję, że zima jeszcze nie odpuści i kiedy przyjdzie pora zdjąć "fury" z półek i przygotować je do Rajdu Zimowego, na zawodach będzie jak na Rajdzie Szwecji. Cóż, na razie wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższą niedzielę, 26. lutego, śniegu na Motoarenie zabraknie.

Nikt jednak nie mówi, że nawierzchnia pierwszego w tym sezonie rajdu będzie gładka i przyczepna. W końcu mamy jeszcze ujemne temperatury, więc jest nadzieja, że niektóre partie odcinków specjalnych będą pokryte "zdradzieckim" lodem. A taka sytuacja dostarczy  z pewnością kibicom ciekawe widowisko, a zawodnikom dość mocno podniesie poziom adrenaliny. Prowadzenie elektrycznej rajdówki w takich warunkach nie należy bowiem do najłatwiejszych zadań, o czym zawodnicy mogli przekonać się już w zeszłym roku. Właściwy dobór opon oraz odpowiednie nastawy twardości zawieszenia będą odgrywały tutaj znaczącą rolę. Do pokonania będzie aż 9 prób sportowych podzielonych na 3 etapy. W przypadku małych niepowodzeń, będzie okazja do rehabilitacji i nadrobienia straconych sekund.

Na liście startowej 7. Rajdu Zimowego jest już prawie 30. nazwisk. W niedzielę na Motoarenie pojawi się z pewnością Radosław Schenker, który pod nieobecność aktualnego rajdowego mistrza Torunia modeli RC, Jakuba Chomickiego, będzie chciał wywieźć komplet punktów. W topowej klasie WRC, oprócz "Rekina" zobaczymy również Pawła Świtajskiego (Subaru Impreza), Michała Sybilskiego (Suzuki SX4) czy wytrwałego i doświadczonego Dominika Nowaka (Mitsubishi Lancer Evo VII). Do Torunia przyjadą również reprezentacji Suchacza, którzy karoserie charakterystycznych Lancii Delta zamienili na Subaru Imprezę 2002 (Marta Nowicka), Mitsubishi Lancera Evo VII (Piotr Nowicki) oraz Subaru Imprezę 08 (Michał Nowicki). Z północny Polski, z Elbląga, przyjedzie także tegoroczny debiutant w rajdach modeli RC - Paweł Szklarczuk (Mitsubishi Lancer Evo VI).

Do walki o pierwsze punkty w tym sezonie włączą się najmłodsi kierowcy rajdówek w skali 1:10. Na Motoarenie zobaczymy zeszłorocznych czempionów w klasie N: Bartka Blachowskiego (Subaru Impreza), Patryka Sybilskiego (Suzuki SX4), Kubę Nadolnego (Mercedes CLK) oraz Michała Szczepkowskiego (Subaru Impreza).

ZOBACZ RELACJĘ Z 6. RAJDU ZIMOWEGO 2011 - BOKIEM PO LODZIE, ZŁOTO DLA STOLICY

Tym razem w rajdzie nie wystartują zawodnicy z Warszawy. Na starcie zabraknie również aktualnego rajdowego mistrza Torunia modeli RC - Jakuba Chomickiego, który w zeszłym roku zgarnął niemal wszystkie dostępne puchary i wyróżnienia. Mimo braku kilku mocnych kierowców ze stolicy, emocji i sportowej walki z pewnością nie zabraknie.

Start do pierwszego etapu 7. Rajdu Zimowego zaplanowano na godzinę 10.00. Zakończenie zawodów oraz rozdanie dyplomów odbędzie się o godzinie 16.00.

Kibiców i sympatyków sportów motorowych w skali 1:10 serdecznie zapraszamy na parking przy toruńskiej MotoArenie w niedzielę, 26. lutego o godzinie 10.00. Wstępn jest bezpłatny. Wpisowe dla zawodników wynosi 30zł.

Więcej informacji na stronie organizatora - www.tkm.torun.pl

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rc AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska