Ogłoszenia sprzedaż samochodu
IV Kryterium Asów Dolnośląskiej Ligi Rajdowej 2015 zapowiedź

Asy spotkają się na szutrach

Data publikacji: 2015-11-06

Swój rajdowy sezon kończą zawodnicy Dolnośląskiej Ligi Rajdowej. IV Kryterium Asów, które rozegrane zostanie już w najbliższą sobotę na wrocławskim torze RC Arena Ślęza, rozstrzygnie o mistrzowskich tytułach.

Ponad dwudziestu kierowców elektrycznych rajdówek w skali 1:10 zgłosiło swój udział w IV Kryterium Asów, rajdzie zamykającym sezon 2016 Dolnośląskiej Ligi Rajdowej. Do podwrocławskiej Ślęzy, oprócz lokalnych matadorów, przyjadą również kierowcy z Czech, Poznania i Torunia. Uczestnicy będą mieli do pokonania osiem odcinków specjalnych, wszystkie zlokalizowane na szutrowych trasach RC Arena Ślęza. Walka będzie więc nie tylko o mistrzowskie tytuły, ale również o... najbardziej widowiskową jazdę. Bo szutry zawsze, nawet w małej skali, dostarczają maksymalnych emocji i niesamowitego show.

Start do pierwszego oesu zaplanowano na godzinę 11:00. Kierowcy rywalizować będą w trzech klasach, w zależności od mocy swoich aut: WRC, WRC2 i WRC3. Najliczniej obsadzona, co z pewnością ucieszy kibiców, jest królewska klasa WRC licząca aż 16 sportowych maszyn. Na wymagających trasach RC Arena Ślęza zobaczymy jednak też  młodszych miłośników rajdowego świata w skali 1:10 startujących w WR3 (JWRC).

IV Kryterium Asów, choć kończące rajdowy sezon we Wrocławiu, będzie miejscem debiutu trzech zawodników startujących na co dzień w Toruńskiej Lidze Rajdowej. Szutrowe trasy i przepiękna otoczka rajdu skusiły Jarka Żurka (Poznań), Jana Struszka i Michała Jasińskiego (Toruń) do przedświątecznej wycieczki i startu w rajdzie. Oprócz bezpośredniej konfrontacji z najlepszymi kierowcami Dolnego Śląska i Czech, kierowcy TLR będą mieli okazję zasmakować jazdy na "obcych" oesach. Trzymamy kciuki.

Więcej informacji o zawodach na stronie http://rc-dolnyslask.pl/.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska