Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska wskakuje to klasy WRC

Bo debiut to za mało

Data publikacji: 2015-04-23

Sezon rajdów modeli RC dopiero co się zaczął, a nasz team już szykuje spore zmiany. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc doświadczenie trzeba zbierać w najmocniejszej klasie.

Dwa pierwsze rajdy okazały się dla zespołu JazdaMiejska Team bardzo udane. Najważniejsze cele zostały osiągnięte, czyli dojeżdżanie do mety każdego oes'u i nie popełnianie poważnych błędów. Odpowiednio 24. miejsce w 10. Rajdzie Zimowym i 16. w bardzo wymagającym 1. Rajdzie Parkowym dały naszemu zespołowi wysoką 19. lokatę w klasyfikacji generalnej. Jednak ze względu na różnice techniczne oraz umiejętności czołówki podjęcie walki w klasie S1600 okazało się bardzo trudne. Teoretycznie najsłabsza klasa obsadzona jest zawodnikami liczącymi się w walce o najwyższe lokaty w "generalce". W ostatnim rajdzie w pierwszej dziesiątce, uplasowało się aż 4 zawodników startujących właśnie w S1600. Stąd decyzja o... zmianie klasy na najwyższą, królewską WRC!

- Wciąż brakuje mi 3 elementów w tej rajdowej układance: szybkiego modelu, umiejętności i doświadczenia - mówi Jan Struszek, kierowca JazdaMiejska Team. - Postanowiłem więc spróbować swoich sił w najwyższej klasie i podjąć walkę o lepsze lokaty w klasyfikacji generalnej. Startując dużo szybszym i bardziej wymagającym modelem z pewnością łatwiej będzie mi zdobyć cenne umiejętności panowania nad "pedałem gazu". Do końca moich puzzli będzie wtedy brakowało tylko doświadczenia, ale na to niestety nic nie poradzę... tutaj potrzeba czasu :).

Teraz nasz team czekają testy i oswojenie się z nowym modelem. Co ciekawe, nasza nowa rajdówka jest byłą maszyną Subaru Poland RC Team, którą toruńsko-krakowski zespół startował w ubiegłym sezonie. Pod maskę trafił jednak dużo mocniejszy silnik elektryczny 10.5T, która zapewnia dużą moc i wysoki momento obrotowy już od samego dołu. Podwozie, w porównaniu z poprzednikiem jest tylko teoretycznie to samo, czyli Tamiya XV-01, choć oznaczone dodatkowym symbolem - "Pro". Szereg elementów tuningowych, szybsze serwo, gwintowane zawieszenie czy stabilizatory sprawiają, że auto prowadzi się zdecydowanie lepiej.

Drugi debiut w tym sezonie będzie miał miejsce już w najbliższą niedzielę podczas 6. Rajdu MotoAreny. Wszystkich chętnych do kibicowania serdecznie zapraszamy! Obiecujemy, że wyciśniemy ostatnie poty z naszej rajdowej Lancii Delty HF Integrale.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska