Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon

Gala, mostek i dach nad Motoareną

Data publikacji: 2015-12-14

Wyścigi równoległe to już niemal tradycja modelarskiej Gali w Toruniu, która rokrocznie kończy zmagania kierowców elektrycznych rajdówek na mini-oesach. W minioną niedzielę Motoarena po raz ostatni ugościła mistrzów w małej skali.

Dwudziestu trzech kierowców małych rajdówek stanęło w minioną niedzielę na starcie Super OESu, ostatniego "wyścigu" w sezonie 2015. Planowany wcześniej schemat próby równoległej na betonowej kostce, z uwagi na porywisty wiatr i opady deszczu, został przeniesiony na asfaltowe i bardzo śliskie trasy toruńskiej Motoareny. Ciekawa konfiguracja, na skrzyżowaniu której pojawił się mostek, gwarantowała nie tylko szybką i widowiskową jazdę potężnych "wurców", ale owy mostek zmieniał bieg walki w sposób iście brutalny. Doskonale o tym wiedzą ci, którzy zostawili tam swoje zderzki, wahacze i reflektory. Kilkukrotnie mostek rozstrzygał o zwycięstwie ostatniego zawodnika na torze, gdy po błędzie tego pierwszego mostek zatrzymał rajdówkę na dłużej w pozycji nieruchomej. Bardzo ciekawą i mrożącą krew w żyłach rywalizację wygrał ostatecznie Bartek Blachowski, który w finale pokonał Mikołaja Cieślika i Radka Schenkera.

Zmarznięci zawodnicy dość szybko udali się do Restauracji "Speedway", aby wziąć udział w drugiej części modelarskiej Gali 2015. Organizatorzy Toruńskiej Ligi Rajdowej nagrodzili partnerów i sponsorów zawodów modeli RC, bez których trudno byłoby przeprowadzić aż tyle imprez i to w różnych, nowych i ciekawych "miejscówkach". Okazałe puchary odebrali chwilę później najlepsi kierowcy rajdowi Torunia 2015, od najmłodszych "eNek", po klasę S1600, S2000, WRC i mistrzów klasyfikacji generalnej. Warto w tym miejscu dodać, że po kilku latach ten najważniejszy w historii rajdów RC tytuł powrócił do Torunia, a rajdowym mistrzem TLR został Bartek Blachowski.

Co miłośników sportów motorowych w małej skali czeka w przyszłym sezonie?

O tym rozmawiano tuż po zakończeniu oficjalnej części Gali i ciepłym posiłku. Już dziś wiadomo, że w kalendarzu imprez 2016 pojawią się rajdy terenowe. Dyskutowano też o zmianach w regulaminach rajdów i rallycrossu, dążąc do ich uproszczenia oraz rozpowszechnienia sportu wśród nowych adeptów jazdy modelami RC. Pojawił się plan zorganizowania "pucharu", który skierowany byłby do nowych zawodników. Zmieniony został wizerunek toruńskiej ligi - pojawiło się logo Toruńskiej Ligi Rajdowej, powstała również nowa strona - www.rc.torun.pl. To tam będą pojawiać się informatory zawodów RC organizowanych w Toruniu, kalendarze imprez, regulaminy, zdjęcia i filmy.

Kierowców elektrycznych rajdówek czeka teraz zasłużony odpoczynek, zbieranie budżetu na nowy sezon, obowiązkowy serwis elektrycznych maszyn i huczne świętowanie Nowego Roku. Do zobaczenia za rok.

Klasyfikacja generalna Rajdowych Mistrzostw Torunia 2015 [pdf]

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 1Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 2Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 3Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 4Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 5Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 6Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 7Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 8Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 9Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 10Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 11Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 12Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 13Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 14Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 15Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 16Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 17Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 18Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 19Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 20Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 21Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 22Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 23Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 24Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 25Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 26Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 27Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 28Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 29Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 30Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 31Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 32Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 33Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 34Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 35Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 36Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 37Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 38Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 39Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 40Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 41Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 42Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 43Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 44Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 45Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 46Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 47Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 48Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 49Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 50Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 51Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 52Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 53Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 54Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 55Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 56Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 57Modelarska Gala w Toruniu kończy rajdowy sezon - 58

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska