Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Na szutrze małymi rajdówkami

Na szutrze małymi rajdówkami

Data publikacji: 2015-08-13

Tryskający spod kół piasek, tumany kurzu i widowiskowe slajdy to obrazki wprost z Rajdu Grecji, Finlandii czy Meksyku. W najbliższą sobotę, 15. sierpnia takie klimaty zapanują w toruńskim lasku UMK.

Szutrowy Puchar Lata to pierwsza w tym sezonie impreza dla profesjonalnych modeli RC, rozgrywana w 100% na luźnych nawierzchniach.

- Startując w toruńskich rajdach RC spragnieni byliśmy jazdy po widowiskowych szutrach - mówi pomysłodawca i współorganizator imprezy, Michał Jasiński. - Wakacje to doskonały okres, aby wykorzystać krótki odpoczynek i zorganizować właśnie taką imprezę. Co więcej, nasz pomysł zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie dla organizatorów imprez motoryzacyjnych organizowany przez markę Orlen. Dzięki temu całe przedsięwzięcie wspiera i napędza VERVA 4 Fans, a to dla nas wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja.

Odcinki specjalne Szutrowego Pucharu Lata zostaną zlokalizowane przy Auli UMK, w malowniczych laskach toruńskiej uczelni. Baza rajdu i park maszyn znajdować się będą tuż obok, na utwardzonej kostką placu studenckim, gdzie zaparkują również prawdziwe samochody terenowe i hybrydowe. W tym miejscu powstanie także mini-tor dla publiczności. Każdy kibic będzie mógł sam zasiąść za kierownicą elektrycznej rajdówki RC i spróbować swoich sił w jeździe czteronapędowym modelem. Na najlepszych kierowców czekają okazałe puchary.

- Zapraszamy wszystkich, którzy kochają motoryzację, motorsport i nie chcą spędzać kolejnego dnia przed komputerem. Małe rajdy to doskonała zabawa, integracja i nauka, choćby jazdy w ekstremalnych warunkach - zachęca Michał Jasiński. - Chcemy pokazać piękno naszego sportu i zarazić naszą pasją nowych kierowców. Dlatego specjalnie dla nich organizujemy mini-rajd i udostępnimy naszej profesjonalne modele, aby każdy, nie wydając na to złotówki, mógł posmakować szybkiej jazdy w małej skali. Będzie też okazja zobaczyć wyjątkowe repliki kierowców rajdowych świata zbudowanych przez jednego z naszych modelarzy. Warto to zobaczyć.

Mimo wakacyjnej pory i tropikalnych upałów blisko 20-tu kierowców pojawi się na starcie Szutrowego Pucharu Lata. Do Torunia przyjadą z różnych zakątków Polski. Na oesach oglądać będziemy mogli utytułowanych kierowców, jak i debiutantów. Swój udział w sobotnim rajdzie zapowiedzieli choćby Radosław "Rekin" Schenker, Bartek Blachowski (aktualnie lider klasyfikacji generalnej) czy Tomasz Buller, który po świetnych startach i sporych sukcesach na chwilę zawiesił na kołek swoją rajdową aparaturę. Do Grodu Kopernika wybiera się także mocna reprezentacja łódzkiej Szkoły Rajdowej RC.

Start do pierwszego odcinka specjalnego zaplanowano na godzinę 10:00. O 11:00 ruszą zawody dla publiczności. Uroczyste wręczenie pucharów nastąpi ok. godziny 16:30.

Więcej informacji na stronie www.rc.tkm.torun.pl oraz wydarzeniu na profilu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/events/1882651201961016/.

Imprezę wspiera: VERVA 4 Fans, Miasto Toruń, Toyota Bednarscy, UMK w Toruniu.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska