Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Pierwszy nocny Rajd Motoareny Modeli RC

Rajd ze światełkami

Data publikacji: 2010-09-26

Wystartują grubo po zmierzchu, a na rajdówkach obowiązkowo zamontują "elektrownie". Asfaltowe odcinki specjalne, jeśli popada, dodatkowo utrudnią zawodnikom jazdę. Pierwszy w historii rajd nocny zapowiada się niezwykle ciekawie.

Na nocne ściganie przy Motoarenie zaprasza sekcja modelarska Toruńskiego Klubu Motorowego. Już w sobotę, na nowowybudowanym parkingu przy stadionie żużlowym spotkają się kierowcy rajdowi trzymający pod pachami swoje modele w skali 1:10. Start zaplanowano na godzinę 20.00.

Organizatorzy przygotowali cztery odcinki specjalne, plus jeden bieg równoległy. Wszystkie rozegrane zostaną po zachodzie słońca. Kierowców czeka więc walka nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Rajdówki przed zawodami zostaną jednak odpowiednio zmodyfikowane. Na maskach pojawią się "elektrownie", czyli zestawy dodatkowego oświetlenia typu LED. Niektórzy skorzystają z prostszych rozwiązań - podręcznych latarek. Do zawodów nie zostaną dopuszczone modele bez przedniego oświetlenia.

Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 20.00. Chwilę przed północną rozpoczną się biegi równoległe. Rajd zakończy się kilkadziesiąt minut przed pierwszą w nocy. Wpisowe od zawodników wynosi 30zł, w tym również zapewniony będzie ciepły posiłek i herbata.

I Rajd Motoareny to przedostatnia eliminacja Rajdowych Mistrzostw Torunia Modeli RC. W listopadzie zawodników czekać będzie jeszcze 3. Rajd Jesienny. W "generalce" prowadzi Radosław Schenker (Subaru Impreza). Nie ma jednak bezpieczniej przewagi nad drugim w tabeli Waldkiem Nadolnym (Ford Focus). W walce o drugą pozycję ciągle liczy się Eryk Zieliński z Warszawy. Jednak i on nie może spać spokojnie. Na tylnym zderzaku siedzi mu Paweł Świtajski, który obecnie zajmuje czwartą lokatę, jednak do Eryka traci zaledwie 2 punkty. Pierwszą dziesiątkę zamyka Marcin Kubik, którego ostatnio możemy spotkać na prawym fotelu rajdowego Civica Marcina Gagackiego.

Organizatorem I Rajdu Motoareny jest sekcja modelarska TKM, przy współpracy z MOSiR-em oraz firmą Arat Media. Nagrody dla najlepszych zawodników ufunduje firma Angraw, a patronat nad nocnym rajdem objęło Radio PLUS.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

gizbern napisał(a) dnia: 2010-09-28

Zapowiada się ciekawa impreza! Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców!

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rc AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska