Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym

Pierwsze zwycięstwo na obcej ziemi

Data publikacji: 2014-04-04

4. Rajd Wiosenny, rozpoczynający zmagania w Rajdowej Lidze Mazowsza, był również pierwszym rajdem dla zespołu Subaru Poland RC Team rozgrywanym na warszawskich oesach. Mimo obaw i doświadczonych rywali, Stolica została zdobyta.

Po małym sukcesie na betonowej kostce toruńskiej Motoareny, zespół Subaru Poland RC Team postanowił skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi kierowcami Rajdowej Ligi Mazowsza. 22. marca niebiesko-szare Subaru Impreza stanęło na starcie 4. Rajdu Wiosennego, inaugurującego sezon warszawskich rajdów RC. Osiem odcinków specjalnych, zlokalizowanych wokół miejscowego Gimnazjum, robiło wrażenia. Zapowiadała się ciężka sobota.

- Po dość szczęśliwym zwycięstwie w Rajdzie Motoareny wciąż odczuwaliśmy głód jeżdżenia. Dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w warszawskim rajdzie i tydzień później już byliśmy w drodze do Stolicy - mówi Michał Jasiński, kierowca toruńsko-krakowskiego zespołu.  - Zaskoczyło nas powitanie - tuż za rogatkami zostaliśmy poproszeni o... test trzeźwości. W sumie nigdy tego nie robiłem, nie wiedziałem nawet jak mam dmuchać. Egzamin został jednak zaliczony, więc mogliśmy spokojnie ruszyć na oesy - dodaje z uśmiechem.

4. Rajd Wiosenny rozgrywany był na betonowo-asfaltowej nawierzchni wokół warszawskiego Gimnazjum, a długość trasy liczyła blisko 3500 metrów.

- Z uwagi na nawierzchnię nie musieliśmy praktycznie nic zmieniać w ustawieniach rajdówki - zdradza Michał Jasiński. - Zdecydowaliśmy się tylko na niższe nastawy zawieszenia i bardziej "śliskie" opony. Warszawskie odcinki okazały się przede wszystkim dłuższe i szersze w nawrotach. Zakręty częściej pokonywaliśmy łukiem, rzadziej ustawiając auto o 180 stopni przy wyjściu lub szczycie. Z początku opony spisywały się idealnie, bo Subaru mknęło szerokimi slajdami. Niestety, czasy nie były przez to zbyt dobre, więc trzeba było pomyśleć o zmianie taktyki.

Zmiana opon, co ciekawe na gumy z szutrowym bieżnikiem, pozwoliła nadrobić stracony wcześniej czas. Trzeba było tylko odjąć gazu, bo rozpędzone Subaru nie raz stawało na dwóch kołach przy zakrętach z dohamowaniem, kilkukrotnie dość niebezpiecznie dachując i uszkadzając trasę przejazdu. Na szczęście na metę dojechało tylko z kilkoma rysami i o własnych siłach.

- Rajd był naprawdę wymagający, ale bardzo ciekawy. Długie odcinki, sporo jeżdżenia i bardzo widowiskowe trasy. Na pewno tutaj jeszcze wrócimy, zwłaszcza, że udało nam się seryjnym modelem pokonać kilku doświadczonych i mocnych rywali. Musimy tylko więcej potrenować na... bieżni, a powinno być lepiej - kończy z uśmiechem Michał Jasiński.

Wyniki 4. Rajdu Wiosennego, I runda Rajdowej Ligi Mazowsza

1. Michał Wieczorkowski, WRC1, Skoda Fabia
2. Jakub Chomicki, WRC1, Subaru Impreza
3. Marcel Lenth, WRC1, Subaru Impreza
4. Piotr Lipa, WRC1, Citroen DS3
5. Tomasz Buller, WRC1, Mitsubishi Lancer
6. Dominik Ossowski, WRC1, Ford Focus
7. Tomasz Nyc, WRC2, Skoda Fabia
8. Tomasz Wieczorkowski, WRC1, Skoda Fabia
9. Tomek Urbański, WRC2, Subaru Impreza
10. Michał Jasiński, WRC3, Subaru Impreza
11. Janusz Brodacki, WRC1, Subaru Impreza
12. Darek Marczak, WRC1, Peugeot 207
13. Kacper Dorobek, WRC3, Subaru Impreza
14. Bartłomiej Pełka, WRC1, Subaru Impreza
15. Michał Sybilski, WRC1 Ford Focus
16. Patryk Sybilski, WRC3, Subaru Impreza
17. Grzegorz Kubiak, WRC1, Fiat Abarth
18. Daniel Płonka, WRC1, Subaru 08
19. Marcin Leśnik, WRC1, Citroen DS3
20. Łukasz Słomka, WRC1, Ford Focus
21. Łukasz Szuba,WRC1, Peugeot 406
22. Janusz Paszyński, WRC1, Lancia Delta
23. Oskar Nyc, WRC3, Skoda Fabia
24. Patrycja Jaworska, WRC3, BMW

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Bartosz Jędrzejewski Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 1Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 2Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 3Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 4Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 5Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 6Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 7Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 8Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 9Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 10Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 11Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 12Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 13Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 14Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 15Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 16Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 17Sukces Subaru Poland RC Teamu w 4. Rajdzie Wiosennym - 18

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska