Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Rajd TKM modeli RC 2010

Rajd TKM po raz czwarty

Data publikacji: 2010-08-09

Niespełna trzy tygodnie po Rajdzie Sponsora odbyła się kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Torunia - Rajd Toruńskiego Klubu Motorowego. Sprzyjająca aura sprawiła, że na imprezę dotarło zarówno dużo uczestników, jak i kibiców.

Temperatura powietrza pokazywała od rana, że będzie to rajd walki między zawodnikami, jak również walki ze sprzętem. Miłym zaskoczeniem było pojawienie się w szeregach zawodników pierwszej zawodniczki. Marta Nowicka reprezentantka KAPER TEAM walczyła z kolegami, zajmując ostatecznie w grupie N dziewiątą pozycję, oraz 24. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rajd od samego początku zapowiadał się na jeden z szybszych i bardziej emocjonujących. Organizatorzy przygotowali dziewięć odcinków specjalnych. Idealny dobór ogumienia i odpowiednie ustawienia modelu pozwalały na osiąganie bardzo dobrych czasów.

Same zawody odbyły się pod dyktando zawodników z Warszawy, których podzielił Paweł Świtalski. Decydująca walka rozegrała się pomiędzy Tomkiem Wieczorkowskim i właśnie Pawłem. Tomek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a także drugie w klasie WRC, więc miał o co walczyć.

Paweł jednak nie odpuszczał. Z odcinka na odcinek osiągał coraz lepsze czasy. Poezją można nazwać przejazd Gizberna na siódmym odcinku specjalnym. Utrzymując wysoką prędkość przejechał go perfekcyjnie, nie popełniając żadnego błędu. Koledzy byli zaskoczeni i nie mogli uwierzyć w osiągane wyniki. Trzeba tu wspomniec, że Radek nie może czuć się bezpiecznie na toruńskim podwórku. Walka odbywać się będzie na najwyższym poziomie.

Podobnie można ocenić walkę w klasie S2000. Mała frekwencja powoduje że zawodnicy walczą o każdy punkt urywając rywalom sekunda po sekundzie. Reprezentujący JazdęMiejską, Paweł Szczepkowski, nie sprostał rywalom, ale od poprzednich zawodów zrobił ogromny postęp. Na początku ustępował Adamowi Rzymyszkiewiczowi o kilka sekund, ale ostatecznie stracił dosłownie kilka sekund do czwartego w tych zawodach Rafała Wojtysiaka. Trzymamy kciuki za Pawła i liczymy na lepsze wyniki.

Nie tylko Radek nie osiągnął w tym rajdzie dobrego wyniku. Ostatecznie zajął dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej i niepunktowane w klasyfikacji WRC. Prymujący w poprzednich zawodach Michał Sybilski w Rajdzie TKM nie zabłysnął. Oddał pola innym zawodnikom.

Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach Arnold Jaguszewski, Jakub Mierzyński oraz Jarek Żurek. Nie można pominąć także Michała Gancarza, który po długiej przerwie wywalczył pierwsze miejsce w klasie N. Zawodnik ten wrócił po czterech latach przerwy. Jak widać, nie był to dla niego czas bez treningów.

Po rajdzie TKM nastąpiła dłuższa przerwa wakacyjna. Dla zawodników jest to czas na naprawy i modyfikacje modeli, a także na intensywne treningi.

Klasyfikacja generalna

1. Paweł Świtajski
2. Waldemar Nadolny
3. Tomasz Wieczorkowski

Klasa N
1. Michał Gancarz
2. Arnold Jaguszewski
3. Jarosław Żurek

Klasa S2000
1. Paweł Świtajski
2. Jakub Mierzyński
3. Szymon Bilicki

Klasa WRC
1. Waldemar Nadolny
2. Tomasz Wieczorkowski
3. Kamil Nadolny

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w sobotnich zawodach oraz zapraszają kibiców na kolejne zmagania.

Autor: Paweł Szczepkowski

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu

Jakub M. napisał(a) dnia: 2010-08-26

Dziękujemy za kolejną fajną relację z zawodów i liczymy na pojawienie się pana Michała Jasińskiego na kolejnych zawodach.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rc AKTUALNOŚCI UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska