Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Rajdem żegnają lato

Rajdem żegnają lato

Data publikacji: 2016-08-25

Po wakacyjnej przerwie do rywalizacji powracają kierowcy elektrycznych rajdówek. Aż 32 zawodników z Polski i Czech zmierzy się w Technus 9. Rajdzie Sponsora, V. rundzie Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC. Zawody już w niedzielę.

Zrelaksowani, wypoczęci, opaleni i spragnieni jazdy właściciele małych rajdówek powracają do walki o mistrzowskie tytuły w Rajdowych Mistrzostwach Torunia modeli RC. Dwumiesięczną przerwę w cyklu przerywa Technus 9. Rajd Sponsora, który zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę, 28. sierpnia, na betonowym parkingu Atrium Copernicus.

Ponad 30-tu kierowców pojawi się na starcie niedzielnego rajdu, w tym reprezentant z Czech, który w zeszłym roku sporo namieszał w tabeli. Warto bowiem dodać, że to właśnie nasi południowi sąsiedzi mają najbardziej rozwiniętą rajdową ligę modeli RC, a kierowcy nierzadko przemierzają w biegu blisko kilometr krętej i zdradliwej drogi. Nasi kierowcy coraz skuteczniej odpierają jednak ataki zagranicznych gości, a o pudło w Rajdzie Sponsora powalczą kierowcy z Łodzi, Torunia, Poznania, Nowego Miasta Lubawskiego czy Włocławka. Do grona faworytów, oprócz wspomianego wcześniej Josefa Vacka, zaliczyć z pewnością trzeba Bartka Blachowskiego (aktualny mistrz Torunia), Piotra Żelisławskiego czy parę "młodych-gniewnych": Filipa Ziembikiewicza i Kacpra Dorobka. Szybkie tempo już niejednokrotnie pokazywał też Mikołaj Cieślik, który po dłuższej przerwie wraca na oesy i to od razu w topowej klasie WRC. Co pokażą mistrzowie i "weterani"? Wszystkiego dowiemy się w już w niedzielę.

Na liście zgłoszeń widać też sporą liczbę nowych zawodników, którzy dopiero teraz rozpoczynają swoją przygodę z elektrycznymi maszynami. Cieszy więc fakt, że sporto motorowy zredukowany do skali 1/10 cieszy się w piernikowym mieście coraz większą popularnością. Zapowiada się więc emocjonująca walka do ostatniego metra.

Na kierowców czeka 10 prób sportowych o zróżnicowanej charakterystyce i trasie. Podzieleni na klasy, wzorem mistrzostw świata, muszą pokonać je w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo, na ostatnim odcinku specjalnym, mierzona będzie średnia prędkość na wybranym odcinku trasy. To kolejny nowy konkurs przygotowany przez organizatorów toruńskich zawodów, by urozmaicić zabawę. W ten sposób wyłoni się trzech najszybszych kierowców elektrycznych maszyn.

Uroczysty start zaplanowano na godzinę 10:00. Wręczenie pucharów i pamiątkowych dyplomów nastąpi ok. 17:45.

Zapraszamy do kibicowania. Szczegoły o toruńskich sportach modelarskich na rc.torun.pl. 

Autor: Michał Jasiński

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska