Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Jan Struszek z pisania zamierze przejść do jeżdżenia - na razie w małej skali.

Rajdowy debiut zespołu JazdyMiejskiej

Data publikacji: 2014-12-08

Każdy mężczyzna lubi sportowe emocje i smak rywalizacji. Nie inaczej jest w przypadku naszego redaktora Jana Struszka, który od sezonu 2015 zamierza rozpocząć starty w Rajdowych Mistrzostwach Torunia modeli RC. Oczywiście pod szyldem JazdyMiejskiej.

Jan Struszek nie ma wielkiego doświadczenia w rajdowych zawodach modeli zdalnie sterowanych. Jednak aparatura i sam model nie są mu obce, ponieważ wielokrotnie miał okazję prowadzić rajdówkę ze stajni Subaru Poland RC Team. Dodatkowo, w sezonie 2013 wystartował w 3 rundach Rallycrossowych Mistrzostw Torunia RC, w których niestety poza jednym awansem do finału B, nie osiągnął spektakularnych sukcesów.

W nadchodzącym sezonie zamierza jednak to zmienić i skutecznie powalczyć na miniaturowych oesach. 

- Wiem, że jako debiutant nie mogę liczyć na miejsca na pudle. Jednak moim marzeniem jest regularne pojawianie się w połowie stawki. Głównie chce się skupić na rajdach, ponieważ rallycross nie jest dobrym pomysłem dla początkującego kierowcy, o czym boleśnie przekonałem się 1,5 roku temu. Walka bok w bok z innymi zawodnikami, ciasne zakręty, stres i chęć jak najczystszej jazdy - na debiut to za dużo. Myślę, że rajdy będą dla mnie lepszym sprawdzianem, przynajmniej na razie -  powiedział kierowca teamu JazdaMiejska.pl.

Zagadką jednak pozostaje to, czym zawodnik portalu JazdaMiejska.pl ma zamiar wystartować w nadchodzącym sezonie. Jak sam mówi, wszystko stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

- Najprawdopodobniej będzie to auto zbudowane na podwoziu Tamiya. Zagadką jest, czy wystartuję starszą konstrukcją TL-01, czy też najnowszym  XV-01. Nie wiem również, jaką karoserię założę na swoją rajdówkę. Pomysłów mam wiele, począwszy od Alfy Romeo 156, przez Suzuki SX4, a kończąc na Fordzie Escorcie Cosworth. Może poproszę fanów naszego portalu o pomoc w wyborze... - dodaje Jan Struszek.

Na razie jedno jest pewne - młody dziennikarz będzie korzystał z samochodu użyczonego przez stajnię Modelmania.

Sezon toruńskich zawodów RC rusza zimą, jednak najbliższa okazja do sprawdzenia umiejętności kierowcy naszego teamu nadarzy się już w najbliższą niedzielę. Wtedy podczas uroczystej Gali kończącej sezon odbędzie się Super OES. Impreza będzie miała charakter czysto towarzyski i będzie świetną okazją do debiutu. Już teraz na liście startowej jest ponad 30 zgłoszonych kierowców! Będzie więc z kim walczyć i uzyskać jakiś punkt odniesienia. Trzymajmy kciuki za naszego kierowcę i już teraz zapraszamy wszystkich na rajd kończący sezon na parking MotoAreny w nadchodzącą niedzielę o godzinie 12:00.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska