Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W sobotę rajd dla wszystkich, w niedzielę rallycross modeli RC

Żegnamy lato, witamy rallycross

Data publikacji: 2013-09-17

Najbliższy weekend dla miłośników sportów motorowych w małej skali zapowiada się niezwykle gorąco. W sobotę Subaru Poland RC Team zaprasza na uliczny festyn, a w niedzielę "zawodowcy" wystartują w kolejnych rundach Rallycrossu.

Weekendowy maraton ze sportami RC rozpocznie w sobotę uliczny festyn "Pożegnanie lata na JARze". Wspólnie z Urzędem Miasta Torunia, zespół Subaru Poland RC Team zaprasza na mały rajd modeli RC. Przy ulicy Ugory 4-8, tuż obok innych atrakcji, powstanie mały "odcinek specjalny", na którym każdy będzie mógł bić rekord czasu i wygrać atrakcyjną niespodziankę. Toruńsko-krakowski zespół udostępni chętnym swój wyczynowy model - Subaru Imprezę WRC w skali 1:10. O godzinie 12:00 rozpoczną się zapisy oraz jazdy testowe. Po nich każdy zawodnik będzie miał do pokonania 3 okrążenia toru z pomiarem czasu. O godzinie 16:00 nagrodzimy najszybszego zawodnika - na zwycięzcę czeka BMW Z4.

Rallycross wraca na tory

Do walki na rallycrossowych torach Słomczyna i Torunia powrócą w niedzielę zawodowcy. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00. Na liście startowej, w obu dywizjach, widnieje już łącznie ponad 20 nazwisk, w tym spora gruba kierowców z Łodzi, Bydgoszczy, Poznania i Elbląga. Choć rywalizacja w tej niewzykle widowiskowej dyscyplinie sportów motorowych w skali 1:10 dobiega końca, niedzielne zawody będą dla niektórych miejscem debiutu. Do Torunia przyjedzie reprezentacja Akademii Modelarskiej Rallycross z Łodzi, która w grodzie Kopernika pojawi się po raz pierwszy (za wyjątkiem szefa sekcji, Bartka Janowskiego). 

Do niedzielnej rywalizacji przystąpi cała czołówka z tabeli. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, na trasie zobaczymy efektowną walkę Radka Schenkera (Subaru Impreza), Tomka Bullera (Honda Civic) i Michała Sybilskiego (Ford Focus) czy świetnie jeżdżącą młodzież - Piotra Słupczewskiego (Ford Focus) i Bartka Blachowskiego (Ford Focus). Do zawodów przystąpi także zespół Subaru Poland RC Team, dla którego ten sezon to dopiero początki rywalizacji w małym sporcie. Jeśli sobotni pokaz nie zakończy się poważnym uszkodzeniem Subaru Imprezy, to zespół zapowiada ostrą walkę. 

Harmonogram weekendu z modelami RC

sobota, 21.09.2013
12:00 - 16:00 - mały rajd "Pożegnanie lata na JARze" dla wszystkich (model udostępnia Subaru Poland RC Team), Toruń, ulica Ugory 4-8. Start w zawodach: 15zł (3 treningi, 3 jazdy na czas), jazda dowolna: 5zł / 5 minut.

niedziela, 22.09.2013
10:00 - 15:00 - IX i X runda Rallycrossowych Mistrzostw Torunia modeli RC, tor MotoPark, ul. Bielańska 66. 

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska