Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A

Subaru z medalem i z przygodami

Data publikacji: 2014-10-11

Sytuacja w tabeli Rallycrossowych Mistrzostw Torunia modeli RC nie dawała już nadziei na awans, ani nie groziła spadkiem. Nikt jednak w zespole Subaru Poland RC Team nie mówił o zwolnieniu tempa i "wakacyjnej" jeździe.

To były ostatnie rallycrossowe wyścigi w tym sezonie. Niedzielne zawody organizatorzy rozpoczęli jednak od rozegrania przerwanych przez ulewę finałów X rundy. Warto przypomnieć, że zanim deszcz pokrzyżował plany, kierowca Subaru Poland RC Team w pięknym stylu, jadąc modelem z ograniczoną mocą silnika, awansował do ścisłego finału. Teraz, gdy świeciło piękne, wrześniowe słonko, mógł tą ciężką pracę przypieczętować zwycięstwem.

- Na treningach, z pomocą Krzyśka Świtajskiego, udało się przywrócić moc naszego silnika. Winne były ustawienia regulatora, których przy braku specjalnego programatora, nie udało się znaleźć. Nasze Subaru odzyskało poprzedni wigor, więc można było walczyć o podium - mówi Michał Jasiński, kierowca Subaru Poland RC Team.

W finale A pachniało małą sensacją. Na trzecim okrążeniu niebiesko-żółte Subaru, korzystając z Joker Lapa, znalazło się tuż za tylnym zderzakiem Krzysztofa Świtajskiego, jednego z faworytów wyścigu. Obaj kierowcy trzymali równe tempo i nie pozwolili sobie na dłuższą przerwę w bliskim kontakcie. Rozpoczęła się gra nerwów.

- Krzysiek Joker Lapan przejechał wcześniej, ja dopiero teraz. Zupełnie nie spodziewałem się, że spotkam go tuż przed sobą. Przez dłuższą chwilę jechaliśmy blisko siebie i czekaliśmy, kto pierwszy popełni błąd. Niestety, zrobiłem to ja - wygrały nerwy i dużo mniejsze doświadczenie. Ale walka była piękna i to jest to całe piękno rallycrossu - wspomina Michał Jasiński.

Ostatecznie, po dramatycznej walce, kierowca Subaru Poland RC Team zajął trzecie miejsce, zgarniając swój kolejny w sezonie medal.

Po krótkiej przerwie, kierowcy wrócili do rywalizacji w dwóch ostatnich tegorocznych rundach rallycrossowego czempionatu. Zespół Subaru Poland RC Team miał więc chrapkę na kolejny sukces, zwłaszcza, że zbliżająca się runda rozgrywana była ponownie na toruńskim torze. 

- Lubię ten tor, bo jest długi, zróżnicowany i wymaga od zawodnika większego skupienia. Przed startem założyliśmy inne opony, rezygnując z bieżnika typu "Rally Legends". Chcieliśmy mieć większą prędkość na czystych partiach toru - mówił przed startem reprezentant SPRCT.

Jeszcze na treningach przed niedzielnym zawodami, załoga SPRCT sprawdzała różne ustawienia zawieszenia modelu. Lepsze czasy udało się uzyskiwać na wbrew pozorom niższym i sztywniejszym układzie. Choć nawierzchnia toru jest mocno zniszczona i podbijająca, auto było bardziej przewidywalne i szybsze w zakrętach, niż przy typowo "szutrowej" konfiguracji. Początek wyścigów zawodnik SPRCT potraktował nieco bardziej treningowo i wczuwał się w nowe parametry rajdówki. W finale B, przy zaskakująco wysokiej formie Piotrka Wróblewskiego, który swoją szybką i czystą jazdą zadziwił wszystkich, uciekł rywalowi i niemal było już pewne, że powtórzy się historia z X rundy. Niestety, na przedostatnim, szutrowym zakręcie w Subaru zablokował się układ kierowniczy, a w dodatku były problemy ze wstecznym. Rywal wykorzystał tę sytuację i tuż przed metą wyprzedził zawodnika SPRCT.

Ostatnia runda tegorocznego sezonu rozgrywana była na torze "Słomczyn". Szybkie partie, posypane na zakrętach luźnym piaskiem, padły łupem faworytów wyścigu - Piotra Słupczewskiego i Krzysztofa Świtajskiego. Kierowca Subaru Poland RC Team próbował włączyć się do walki, jednak kilka prostych błędów wyprowadziły zawodnika z rytmu i nie pozwoliły na przeprowadzenie skutecznych ataków.

- "Słomczyn" zawsze był dla mnie pechowy. Trudno tutaj dobrać ustawienia, bowiem cały tor jest w sumie asfaltowy, a tylko na zakrętach pojawia się luźny piasek. On kusi to jazdy poślizgami i wciąż z tego nawyku trudno mi wyjść. Przed zakrętem zawsze ustawiam auto do "slajdu", a rywale jadąc ciaśniej przy bandzie korzystają wtedy z mojego "funu" - dodaje z uśmiechem kierowca Subaru Poland RC Team. - Pocieszam się tym, że na treningu wykręcałem czasy, jaki uzyskuje tutaj nasza czołówka, więc tempo jest dobre, tylko nawyki złe.

Na oficjalne wyniki Rallycrossowych Mistrzostw Torunia modeli RC przyjdzie jeszcze poczekać. Teraz zawodników czeka 2-dniowy rajd na Motoarenie, tradycyjnie kończący sezon modelarski w piernikowym grodzie. Na oesach 8. Rajdu Jesiennego kierowców elektrycznych maszyn zobaczymy już 25-26. października. Zapraszamy.

Zespół Subaru Poland RC Team wspierają: Subaru Import Polska, REMUS Polska, ŚwiatReklamy, magazyn WRC, Rally and Race, MotoFakty.pl, radio Eska, Modelmania.pl.

Autor: Informacja prasowa

Galeria fot. Autorzy różni Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 1Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 2Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 3Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 4Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 5Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 6Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 7Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 8Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 9Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 10Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 11Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 12Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 13Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 14Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 15Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 16Niedzielne zawody Subaru Poland RC Team rozpoczął od 3. miejsca w finale A - 17

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska