Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Slajdem po Motoarenie

Slajdem po Motoarenie

Data publikacji: 2016-11-08

Wielkie emocje w małej skali - tak z pewnością można nazwać wydarzenie, które już w najbliższy weekend rozegra się na toruńskiej Motoarenie. Na szutrowym owalu o ostatnie punkty w rajdowym czempionacie będą walczyć kierowcy elektrycznych rajdówek. Ale nie

Dwa dni walki, blisko piętnaście odcinków specjalnych i ponad trzydzieści elektrycznych rajdówek w skali 1:10 z Polski i Czech - tak przedstawia się plan na najbliższy weekend, 12-13 listopada na Motoarenie. Toruński stadion po raz kolejny ugości najlepszych kierowców modeli zdalnie sterowanych, a Ci po raz ostatni powalczą o punkty do "generalki" w Rajdowych Mistrzostwach Torunia modeli RC. Tegoroczna, jubileuszowa edycja 10. Rajdu Jesiennego rozegrana zostanie jednak w nieco zmienionej formule.

W przeddzień 10. Rajdu Jesiennego w całym kraju obchodzić będziemy Dzień Niepodległości. Narodowe święto stało się też inspiracją dla modelarzy, by ten szczególny dzień uczcić w swoim gronie, w równie wyjątkowy sposób. Tak w ubiegłym roku zrodziła się pierwsza edycja Rajdu Niepodległości, który teraz zostanie rozegrany dzień później, 12-tego listopada, podłączając się pod ostatnią rundę toruńskiego czempionatu. W sobotę zawodników czeka więc podwójna dawka emocji, a na startujących w świątecznym rajdzie czeka aż dziewięć prób sportowych. Kierowcy "Jesiennego" sobotnie zmagania zakończą po sześciu oesach.

W programie dwudniowej imprezy na Motoarenie znajdziemy też coś dla miłośników jazdy po bezdrożach. Strzałem w dziesiątkę okazały się zapoczątkowane w tym roku rajdy terenowe modeli RC, z imprezy na imprezę bijące rekordy popularności. Ci, którzy mają na swoich półkach czy w magazynie takie maszyny mogą przyjść w najbliższy weekend na Motoarenę i sprawdzić się na off-roadowych trasach. Organizatorzy Toruńskiej Ligi Rajdowej przygotują krótki "oes", wzorowany na tych, które pokonać muszą kierowcy startujący w Toyota Adventure Gothica RC Rally. Będzie to bodaj pierwsza taka okazja, by elektrycznym Monster Truckiem czy Short Coursem poszaleć po żużlowej prostej startowej, na której na co dzień spotkać można toruńskie "Anioły" na blaszanych rumakach. Wstęp dla off-roadówców jest bezpłatny.

Weekend pod znakiem rajdów RC rozpocznie się na Motoarenie w sobotę o godzinie 10:00. Wtedy też na trasy wyruszą pierwsi zawodnicy rywalizujący w 10. Rajdzie Jesiennym i 2. Rajdzie Niepodległości. Otwarty zostanie również tor off-roadowy dla właścicieli terenowych modeli RC. Ceremonię wręczenia pucharów dla najlepszych kierowców "narodowego" zaplanowano na 15:00. Zawodnicy startujący tylko w "Jesiennym" zmagania zakończą szybciej, bo po sześciu odcinkach specjalnych. "Narodowcy" będą ich mieli do pokonania aż dziewięć. Drugi dzień rywalizacji na Motoarenie to już walka "tylko" w Rajdzie Jesiennym, a na zawodników czekać będzie kolejnych sześć prób biegnących po szutrowej części toruńskiego stadionu. Niezwykle widowiskowa nawierzchnia, i dodatkowy system punktowania najlepszych kierowców z pewnością zagwarantuje solidną dawkę emocji i piękną walkę do ostatniego metra. Choć tytuł mistrzowski wydaje się być przez Bartka Blachowskiego obroniony, to bardzo ciekawie robi się już na kolejnych pozycjach rajdowej tabeli. Dla kogo tym razem łaskawa okaże się toruńska Motoarena? Zapraszamy już w weekend, 12-13 listopada na "wielkie emocje w małej skali".

Szczegóły na www.rc.torun.pl.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska