Ogłoszenia sprzedaż samochodu
traxxas-skully

Potworne terenówki

Data publikacji: 2015-04-28

Skully i Craniac to dwa przerażające Monster Trucki, które straszą nie tylko w Halloween. Karoserie w czerwonych, zielonych i niebieskich malowaniach zwierzęcych czaszek powstały w fabryce Traxxasa.

Światowy lider w produkcji terenowych modeli RC, firma Traxxas, zaserwowała swoim fanom wyjątkowo mieszkankę nowoczesnej technologii, potężnych możliwości w jeździe po bezdrożach z nietuzinkową karoserią. Na blisko półmetrowej ramie osadzono nadwozie niczym z planu kolejnej serii "Koszmar z ulicy Wiązów", malowane w upiorne czaszki. Skully to niebieski powtór z ogromnymi oczodołami, Craniac to zaś czerwono-brązowa czaszka z przerażającym wzrokiem, gotowym unicestwić wszystko, co napotka na swojej drodze.

Oba modele korzystają ze sprawdzonej i znanej platformy z włókien kompozytowych - Stampede. Auto mierzy 413 mm długości, 324 mm szerokości i 222 mm wysokości. Wysoki prześwit (ponad 10cm), solidne zawieszenie i wodoodporna elektronika pozwalają na pokonywanie nawet karkołomnych przeszkód w ciężkim terenie. Napęd przenoszony jest na tylne koła (2WD), a za wysoki moment obrotowy odpowiada mocny elektryczny silnik szczotkowy Titan 12T, pozwalający rozpędzić monstera do prędkości nawet ponad 50km/h. Przy takich parametrach producent zastosował oczywiście obowiązkowe chłodzenie silnika, które czuwa nad płynną pracą jednostki napędowej i zwiększa jego żywotność.

Zaawansowana technika kryje się także w układzie przeniesienia napędu. Znajdziemy tutaj sprzęgło poślizgowe, zabezpieczające koła zębate przed zbyt szybkim uszkodzeniem w terenie. Mechanizm różnicowy Magnum 272 jest w pełni uszczelniony i wyposażony w kulkowe łożyska, gwarantując płynność pracy i niezawodność. Nad trakcją niemal w każdym terenie czuwają specjalne opony monstrualnych rozmiarów, sklejone na stałe z felgami i utwardzone odpowiednio dobraną pianką. Taki zestaw pozwala na pokonywanie monsterem głazów, kamieni czy piaszczystych wzniesień - przynajmniej tak deklaruje producent.

Mocną stroną prezentowanego Monster Trucka jest wodoodporna elektronika, zaczynając na wydajnym elektronicznym regulatorze obrotów XL5, poprzez serwo układu kierowniczego, a na odbiorniku kończąc. Auto jest w stanie jeździć po śniegu, wodzie, błocie czy arktycznym lodzie. Dla początkujących kierowców układ XL5 oferuje bardzo łatwo dostępny tryb "Trening", zmniejszający moc silnika do 50%. Opcjonalnie producent zapewnie zestaw czujników kontrolujących pracę całego modelu. Na iPod'ie możemy wtedy sprawdzać biężącą prędkość obrotową silnika, prędkość modelu, temperaturę jednostki napędowej czy stopień naładowania baterii. 

Wypuszczając na rynek nowy model, producent nie zapomniał o szerokim asortymencie części zamiennych lub dodatków usprawniających model. Na liście możemy znaleźć amortyzatory o zwiększonej sile tłumienia, z regulacją twardości i skoku, aluminiowe elementy układu zawieszenia, łożyska, opony z różnorodnym bieżnikiem, wzmocnione drążki kierownicze czy półosie napędowe, a nawet tuningowe felgi "aluminiowe". Nasz potwór może więc wyglądać jak supersportowa maszyna z filmu "Szybcy i wściekli".

W zestawie Skully i Cranic znajdziemy model gotowy do jazdy, z szybką ładowarką, 7-komorowym pakietem zasilającym NiMh i aparaturą sterującą. Jest więc wszystko to, co potrzeba do pierwszych, ekstremalnych zabaw w terenie, lub aby postraszyć w nocy sąsiadów. Cena - 250$.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Nadesłane traxxas-skully - 1traxxas-skully - 2traxxas-skully - 3traxxas-skully - 4traxxas-skully - 5

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska