Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Za kierownicą rajdowego Mitsubishi Pajero Monte Blanc zobaczymy również Izę Małysz.

Małyszowie wyruszają na pustynię

Data publikacji: 2011-10-18

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie udział w rozpoczynającym się w najbliższy piątek pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge. Sensację wzbudziła jednak wiadomość o pierwszym starcie w terenie żony słynnego skoczka - Izy Małysz.

Załoga Adam Małysz / Rafał Martone ścigać się będzie swoim przygotowywanym na rajd Dakar Mitsubishi Pajero. Za kierownicą Pajero zobaczymy również kilka innych sław, takich, jak Anna Dereszowska, Piotr Zelt czy członkowie zespołu Blue Cafe. Iza Małysz, dla której będzie to rajdowy debiut na pustyni, również wsiądzie do "diamentowej" terenówki.

Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off-roadowych z afrykańską pustynią. Przed zawodnikami piaski pustyni, słone jeziora, kamienie i skały oraz wysoka temperatura.

- Trasa rajdu podobnie jak w ubiegłych latach przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wyzwaniem - powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge. - Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupach sportowych i kategorii VIP. W tym roku startujących w klasie VIP Anię Dereszowską i zespół RMF FM uzupełni zespół BlueCafe i niespodzianka tegorocznej edycji rajdu Iza Małysz. Panie w klasie VIP pojadą Mitsubishi Pajero, ale tylko z nazwy podobnymi do samochodu Adama Małysza - dodał Gryszczuk.

Mitsubishi Pajero to najbardziej utytułowany samochód w historii rajdu Dakar - zwyciężył w nim 12-krotnie w tym 7 razy rok po roku. Trzy Mitsubishi Pajero przygotowane i użyczone do rajdu przez Polski oddział Mitsubishi Motors to seryjne samochody w limitowanej wersji Mont Blanc. Do napędu posłuży turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 3.2 litra i mocy 200 KM, współpracujący z 5-biegową automatyczną przekładnią. Każde auto będzie posiadało napęd na 4 koła typu Super Select 4WD, z możliwością blokady tylnego mechanizmu różnicowego. Seria Mont Blanc została dodatkowo wyposażona między innymi w multimedialną stację Alpine z nawigacją i reflektory ksenonowe.

Mitsubishi Arpol

- Mitsubishi ma wielkie osiągnięcia i długą tradycję startów w rajdach terenowych, dlatego postanowiliśmy wesprzeć uczestników RMF Morocco Challenge przekazując do ich dyspozycji 3 Mitsubishi Pajero. Mamy nadzieję, że te pojazdy - znane z doskonałych własności terenowych -ułatwią zbieranie pierwszych offroadowych doświadczeń Pani Izie Małysz oraz członkom zespołu Blue Cafe i będą dzielnie służyć innym gwiazdom, takim, jak Anna Dereszowska czy Piotr Zelt -powiedział Arkadiusz Tomala, dyrektor zarządzający polską centralą Mitsubishi Motors.

W zawodach startuje 50. załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150. uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenge liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni zmagali się będą ze skałami, piaskiem i pyłem fesz-fesz, wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski. Pierwszy pustynny nocleg przewidziano w okolicach miejscowości Tandera. Kolejne to Merzouga i Zagora. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy wschód od Fezu).

Rajd w Maroku będzie równocześnie okazją do przeprowadzenia, w realnych warunkach, wszechstronnych testów aplikacji, która jest przygotowywana do relacjonowania startu zawodników RMF Caroline Team w rajdzie Dakar. Testy poprowadzi partner zespołu - firma Finder S.A. Dzięki nowej aplikacji kibice będą mogli obserwować walkę na trasie Dakaru w niespotykanym do tej pory zakresie. Relacje, opisy, wypowiedzi zawodników, fotografie i materiały video z trasy rajdu znajdą się w serwisie internetowym. Będą też dostępne na urządzeniach mobilnych - smartfonach (np. iPhone i inne z systemem Android) i tabletach (np. iPad, Samsung Galaxy Tab). Przebieg zmagań będzie widoczny na mapie odzwierciedlającej dane z platformy lokalizacyjnej Finder Online.

- Zobaczymy, gdzie nasze załogi się aktualnie znajdują i dowiemy się z jaką prędkością pokonują bezdroża. W ten sposób chcemy ułatwić polskim kibicom możliwie najpełniejsze uczestnictwo w tak trudnej do relacjonowania imprezie sportowej, jak rajd Dakar - powiedział Piotr Jakubowski, prezes Finder S.A.

W czasie RMF Morocco Challenge platforma Finder Online (z modułami GSM w samochodach) służyła będzie zapewnieniu bezpieczeństwa zawodnikom i będzie bazą rajdowego "assistance" serwisowego i alarmowego.

Autor: Jazda Miejska

mazda_cx5_bednarscy
Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska