Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Breck wspiera akcję społeczną Bezpieczny warsztat

Breck wspiera akcję społeczną "Bezpieczny warsztat"

Data publikacji: 2016-07-27

Największy polski producent klocków hamulcowych zaangażował się w kampanię realizowaną przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Jej celem jest wsparcie kierowców w racjonalnym serwisowaniu ich pojazdów.

Szczególny nacisk położony zostanie na tzw. GVO, unijne przepisy dające prawo do serwisowania i naprawiania auta poza autoryzowanymi punktami warsztatowymi bez utraty gwarancji.

Zgodnie z regulacją Komisji Europejskiej, zwaną popularnie GVO (Gruppen FreistellungsVerOrdnung), każdy kierowca może serwisować swój pojazd poza ASO bez ryzyka utraty gwarancji. Bezpłatna naprawa pojazdu będąca wynikiem awarii cały czas możliwa jest w Autoryzowanej Stacji Obsługi, jednak właściciel samochodu może bez obaw zlecać obsługę eksploatacyjną oraz przeglądy serwisowe w niezależnym warsztacie. Jednocześnie dozwolone jest montowanie w autach będących na gwarancji części co najmniej porównywalnej jakości, nieposiadających logotypu danego producenta pojazdów.

- Najnowocześniejsza fabryka materiałów ciernych w tej części Europy oraz własny dział Badań i Rozwoju sprawia, że klocki hamulcowe Breck mogą z powodzeniem konkurować pod względem jakościowym z ofertą renomowanych producentów zza granicy. W dzisiejszych czasach znaczek OE nie ma już tak wielkiego znaczenia, a części motoryzacyjne z sektora IAM stały się realną alternatywą dla kierowców ceniących bezpieczeństwo - mówi Marek Żak, prezes spółki Lumag, producenta klocków hamulcowych Breck.

Rozpowszechnienie wiedzy na temat GVO, szczególnie wśród kierowców prywatnych, jest głównym założeniem akcji ?Bezpieczny warsztat?. Działania realizowane z inicjatywy SDCM przy wsparciu producentów części samochodowych oraz niezależnych serwisów motoryzacyjnych służą edukacji właścicieli pojazdów. Niewielu z nich jest świadomych tego, że nawet w czasie trwania gwarancji pojazdu, nie są oni skazani na ASO.
Aby zachować gwarancję, ważne jest spełnienie pewnych wymogów. Serwisowanie pojazdu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta samochodu z wykorzystaniem odpowiedniej jakości części. Ponadto, aby nie narazić się na utratę gwarancji, ważne jest, żeby po wykonanej usłudze została wystawiona faktura. Ma to na celu ewentualne jej potwierdzenie, a także weryfikację rodzaju zastosowanych części. Informacje o zmianach powinny znaleźć się również w książce serwisowej samochodu.

- Inicjatywy takie jak Bezpieczny Warsztat doskonale wpisują się w naszą strategię wspólnego budowania solidnego i rzetelnego wizerunku polskich producentów części motoryzacyjnych nie tylko na Zachodzie Europy, ale również na naszym wewnętrznym rynku - dodaje prezes Żak.

Ambasadorem projektu został Adam Klimek, prowadzący emitowany na antenie TVN Turbo program "Samochód Marzeń: kup i zrób", jeden z najbardziej znanych mechaników samochodowych w Polsce. Jednym z elementów akcji "Bezpieczny warsztat" będzie specjalna broszurka informacyjna dystrybuowana m.in. w stacjach kontroli pojazdów, wewnątrz której opublikowany zostanie wywiad z ambasadorem marki Breck - Krzysztofem Hołowczycem. Więcej szczegółów już niebawem w warsztatach samochodowych w całej Polsce.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska