Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Opracowany przez Citroën Racing silnik 1.6 l z turbodoładowaniem  rozwija moc 256 KM.

Kompakt z rajdową duszą

Data publikacji: 2012-02-23

Citroen prezentuje z okazji Salonu w Genewie kolejny model z linii DS - Citroën DS4 Racing Concept. Podobnie jak w przypadku DS3 Racing, model DS4 trafił w ręce inżynierów Citroën Racing i stylistów, którzy tchnęli w niego sportowego ducha.

Prezentowany po raz pierwszy z okazji Salonu w Genewie prototyp Citroën DS4 Racing Concept posiada wszystkie atrybuty typowe dla samochodów rajdowych, z nadwoziem obniżonym o 35 mm w stosunku do wersji seryjnej, rozstawami kół poszerzonymi o 55 mm z przodu i o 75 mm z tyłu, oraz takimi elementami jak dyfuzor powietrza, osłona przedniego zderzaka, dolny pas nadwozia i poszerzone błotniki.

Opracowany przez ekipę Citroën Racing silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 l rozwija moc 256 KM czyli 160 KM/l. Tym spektakularnym osiągom towarzyszy poziom emisji CO2 ograniczony do 155 g/km.

Podwozie i układ jezdny były również przedmiotem specjalnych zabiegów ze strony konstruktorów. Układ hamulcowy posiada z przodu 4-tłoczkowe zaciski i specjalne tarcze o średnicy zwiększonej do 380 mm. Citroën DS4 Racing Concept jest wyposażony w szersze opony 19" (235/40).

Prototyp Citroën DS4 Racing Concept wyróżnia się także szarym, matowym lakierem z efektem tekstury, który stanowi premierę w świecie motoryzacji. Powierzchnia o specjalnej fakturze wychwytuje światło, jeszcze bardziej podkreślając kształt sylwetki. Powściągliwy i nowoczesny kolor jest idealnie dobrany do sportowego samochodu. Dodatkowym akcentem stylistycznym sylwetki prototypu jest dach w dwóch odcieniach oraz dwukolorowe obręcze kół o oryginalnym designie.

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska