Ogłoszenia sprzedaż samochodu
IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zapowiedź

Mechanicy na start

Data publikacji: 2015-01-23

Trwa rejestracja zespołów do IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Motor Show w Poznaniu.

Wcześniej, młodych mechaników czekają internetowe eliminacje przygotowane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej. Emocje są gwarantowane, bo na finały zapraszamy trzydzieści spośród kilkuset drużyn z całej Polski – podkreślają organizatorzy. Partnerem honorowym projektu jest Włodzimierz Zientarski.

Tegoroczne mistrzostwa, rozgrywane w kategorii Młody Mechanik, to konkurs dla uczniów szkół mechanicznych. Dwuosobowe zespoły można rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Co ważne, szkołę może reprezentować kilka drużyn. Dotychczasowe finały mistrzostw udowodniły, że prestiż imprezy rośnie z każdą jej edycją. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord i liczba zgłoszonych zespołów szkolnych przewyższy wynik z 2014 roku, który oscylował na poziomie około 300 ekip. Dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem w finale wystartuje nieco więcej, bo 30 zespołów – mówi Adrian Dekowski z V8 Team, współorganizator zawodów.

Wzorem lat ubiegłych kwalifikacje do finału będą miały formę testu internetowego przygotowanego przez specjalistów producenta olejów silnikowych Mobil 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. Sprawdzian wiedzy obejmie zagadnienia z zakresu budowy i serwisowania pojazdów oraz trendów na rynku motoryzacyjnym. Warto przypomnieć sobie także informacje dotyczące techniki smarowania pojazdów  samochodowych i przełomowe wydarzenia z historii motoryzacji. Termin marcowych eliminacji zostanie ogłoszony już wkrótce na stronie internetowej konkursu.

- Wiedza mechaników w zakresie serwisowania pojazdów stale rośnie, a na wyposażenie warsztatów trafiają coraz bardziej zaawansowane narzędzia diagnostyczne. Poprzez Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników chcemy pokazać, że warto inwestować w młode kadry. Promujemy zdolnych, pracujemy na dobry wizerunek tego zawodu oraz pokazujemy, które szkoły kształcą najlepszych absolwentów – mówi Przemysław Szczepaniak z ExxonMobil Poland.

Finał Mistrzostw, pod fachowym okiem Włodzimierza Zientarskiego, będzie sprawdzianem umiejętności praktycznych młodych zawodników. Konkurencje na Motor Show 2015 przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil Partner Merytoryczny Mistrzostw. Na pewno będzie to wieloetapowy i wymagający test z diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych – zdradza Rafał Kosiński z Akademii.

Do udziału w konkursie zachęcają jego organizatorzy: V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Partnerzy Merytoryczni – producent olejów syntetycznych Mobil 1 oraz Akademia Praktycznych Umiejętności.

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015 – najważniejsze informacje

Kategoria: Młody Mechanik (uczniowie).
Rejestracja 2-osobowych zespołów: www.mistrzostwamechanikow.pl.
Eliminacje: marzec 2015 (szczegóły i data już wkrótce na stronie internetowej Mistrzostw).
Finaliści: 30 dwuosobowych zespołów.
Finał: 10 kwietnia (piątek), Motor Show 2015, Poznań.
Zapowiedź imprezy: http://youtu.be/glBmhzZVgjc
Dodatkowe informacje oraz Regulamin znajdziesz na: www.mistrzostwamechanikow.pl

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska