Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Dzięki moneyback z każdego litra Pb można odzyskać nawet 27 groszy.

Jak płacić mniej za paliwo?

Data publikacji: 2011-10-26

Na wielu stacjach cena litra benzyny Pb95 zbliżyła się już do 5,50 zł. Podwyżki chętnie wykorzystują banki, które łowią klientów na karty z rabatami na paliwo. Dzięki niektórym można zaoszczędzić nawet 27 groszy na litrze.

Programy moneyback to bankowy hit ostatnich miesięcy. W zamian za dokonywanie płatności kartą debetową lub kredytową banki zwracają klientowi określony procent od transakcji bezgotówkowej. Rabaty sięgają od 0,5 do nawet 5 proc. W zależności od oferty dotyczą każdej płatności lub płatności w określonych punktach - na przykład w marketach lub na stacjach paliw.

Zakładając, że litr benzyny kosztuje 5,40 zł, to pięcioprocentowy rabat pozwala odzyskać z każdego litra aż 27 groszy. Jeśli przyjmiemy, że bak samochodu ma pojemność 65 litrów, to już po jednym tankowaniu można odzyskać 17,55 zł. Rabat w takiej wysokości oferują obecnie trzy banki: mBank, MultiBank i Meritum Bank.

MBank i MultiBank proponują zniżkę klientom, którzy wykupią ubezpieczenie OC lub pakiet OC z AC. Przez dwanaście miesięcy będą mogli odzyskać z kwoty wydanej na paliwo 30 zł miesięcznie, co w skali roku da im 360 zł rabatu. Zniżka będzie naliczana za zakupy dokonywane zwykłymi kartami mBanku lub MultiBanku. Dodatkowy warunek to konieczność zasilania ROR-u kwotą nie niższą niż 1 tys. zł miesięcznie.

Pięć procent zniżki na litrze paliwa oferuje Meritum Bank posiadaczom kredytowej Karty Kierowcy. Niestety, oferta jest ważna tylko przez 3 miesiące, a później rabat spada do 2 proc. za litr paliwa. Ograniczeniem jest też niewielki miesięczny limit - można odzyskać tylko 20 zł. Karta kosztuje 5 zł miesięcznie, ale opłaty można uniknąć, dokonując zakupów na kwotę 500 zł.

Źródło: Bankier.pl

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska