Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Kupujemy samochód na kredyt

Kupujemy samochód na kredyt

Data publikacji: 2014-02-09

Zarówno sytuacja na rynkach finansowych Europy, jak również sytuacja gospodarcza kraju wymusza na obywatelach coraz częstsze sięganie po kredyt. Co w tej sytuacji proponują nam banki?

Banki, które oferują swoje usługi na terenie Polski proponują szereg atrakcyjnych instrumentów finansowych, zarówno w postaci krótkoterminowych pożyczek, jak również długoterminowych kredytów, zgodnie z potrzebami oraz oczekiwaniami swoich klientów. Wszystko oczywiście zależy od tego, na co potrzebne są nam dodatkowe środki finansowe; może być to nowe mieszkanie, samochód lub rozwój swojej firmy. Zwłaszcza w przypadku zakupu samochodu należy przyjrzeć się możliwościom, jakie oferują instytucje finansowe.

Kredyt samochodowy udzielany jest najczęściej na potrzeby zakupu nowego samochodu. Oczywiście istnieje również możliwość sfinansowania zakupu również używanego samochodu, ale bardzo często wiążę się to zarówno z większą liczbą formalności, jak również z wyższymi kosztami samego kredytu.

Ile muszę zarabiać, by dostać kredyt na samochód? - zadaje sobie pytanie potencjalny nabywca tego rodzaju usługi finansowej. Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od wielu czynników, które bank bierze pod uwagę rozpatrując wnioski kredytowe dotyczące finansowania zakupu samochodu. Przede wszystkim bank będzie zainteresowany naszymi dochodami oraz tym, ile wynoszą koszty utrzymania naszej rodziny. Tym samym, im więcej osób należy do gospodarstwa domowego, tym większe powinny być nasze zarobki. Istotna również będzie informacja na temat marki, modelu oraz rocznika samochodu, który akurat nas interesuje. Na pewno osoba, której dochód nie przekracza 2500 zł brutto nie będzie mogła pozwolić sobie na ekskluzywnego mercedesa. Warto również pamiętać o swojej sytuacji kredytowej. Na pewno łatwiej będzie uzyskać kredyt samochodowy osobie, która już wcześniej posiadała zobowiązania, które sumiennie były spłacane.

Wcześniejsze problemy ze spłatą jakichkolwiek zobowiązań finansowych będą dla banku sygnałem, że również tym razem mogą pojawić się problemy. Najlepiej jest dokładnie zapoznać się z propozycjami banków w zakresie kredytu samochodowego i wybrać ofertę, która będzie nie tylko dla nas korzystna, ale również dla banku nie będzie przedmiotem do odrzucenia naszego wniosku.

Autor: Jazda Miejska

mazda_cx5_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska