Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Najszybsze samochody świata

Najszybsze samochody świata

Data publikacji: 2015-06-30

Szybkość ważna jest dla ludzi od zawsze. Niezależnie od tego, jaki sposób transportu wybieramy - samochód, konia, kajak czy własne nogi, każdy z nas chciałby być najszybszy.

Już jako dzieci organizowaliśmy na podwórkach wyścigi na rowerach, wrotkach, deskorolkach... A jednocześnie interesowaliśmy się najszybszymi samochodami. Które samochody należą dziś do najszybszych na świecie?

5. miejsce: Koenigsegg Agera R

Christian von Koenigsegg miał zaledwie 22 lata, kiedy powołał w Szwecji firmę produkującą samochody sportowe. Jednym z jej dzieł był model Agera R, który znalazł się w Księdze rekordów Guinnessa. Samochód ten rozpędził się od 0 do 300 km/h w czasie 14,53 sekundy, prześcigając w ten sposób Pagani Huayrę oraz Bugatti Veyrona. A może rozpędzić się do prędkości maksymalnej 416 km/h.
Samochód waży 1435 kg, jego silnika ma moc 1140 KM oraz 1000 Nm momentu obrotowego, co zawdzięcza generowanego przez podwójnie doładowanemu silnikowi V8 o pojemności 5,0 l.

4. miejsce: Saleen S7 Twin Turbo Competition

Saleen S7 jest pierwszą autorską konstrukcja amerykańskiej firmy Saleen, która wcześniej zajmowała się tuningiem Fordów Mustangów. Model S7 w topowej wersji Twin-Turbo Competition rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,6 sekundy i potrafi osiągnąć prędkość około 400 km/h. Pod maską tego samochodu pracuje silnik V8 o pojemności 7,0 l z dwiema turbosprężarkami, który generuje wręcz niewyobrażalne 1000 KM i 1020 Nm momentu obrotowego.

3. miejsce: ShelbySuperCars Tuatara

Amerykańska firma ShelbySuperCars Inc. Jest producentem modelu SSC Ultimate Aero TT, który zasłynął z pobicia rekordu prędkości należącego do Bugatti Veyrona. Po tym zdarzeniu Bugatti stworzyło Veyrona Super Sport, a SSC ruszyło z pracami nad jeszcze szybszym modelem. I tak oto powstał Tuatara, który co prawda rekordu Veyrona Super Sport nie pokonał, ale trzecie miejsce na podium najszybszych samochodów zajął.

SSC Tuatara napędzane jest silnikiem V8 o pojemności 7,0 l, który generuje moc 1350 KM oraz 1413 Nm momentu obrotowego. Auto waży poniżej 1200 kg i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy. Ponadto potrafi rozpędzić się do prędkości maksymalnej ponad 440 km/h.

2. miejsce: Hennessey Venom GT

Każdy, kto interesuje się szybkimi samochodami, zauważy podobieństwo między modelem Venom GT a Lotusem Exige. To nie przypadek, gdyż bazuje on na zmodyfikowanej konstrukcji Lotusa. Różni się natomiast silnikiem.

Samochód napędzany jest ogromnym silnikiem V8 o pojemności 6,2 l, wyprodukowanym przez General Motors (ten sam silnik znajduje się pod maską Chevroleta Corvette ZR1). Jednostka pracująca pod maską topowej wersji Venoma GT została dodatkowo wzmocniona i generuje 1217 KM i 1318 Nm momentu obrotowego. Samochód waży przy tym jedynie 1220 kg, co oznacza, że na każdy jego kilogram przypada jeden koń mechaniczny. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy i potrafi rozpędzić się do 427 km/h.

1. miejsce: Bugatti Veyron Super Sport

W rankingu najszybszych samochodów pierwsze miejsce zajmuje Bugatti Veyron Super Sport, wart 1,7 miliona funtów brytyjskich. Wyposażono go w poprawiony względem seryjnego Veyrona pakiet aerodynamiczny, a jego konstrukcja została odchudzona. Osiąga gigantyczną moc 1200 KM oraz 1500 Nm momentu obrotowego. Jest przy tym w stanie osiągnąć prędkość powyżej 430 km/h (przy czym wersje produkcyjne zostały ograniczone elektronicznie do 415 km/h). I co w tym wszystkim najważniejsze, przychodzi mu to z niezwykłą łatwością i gracją. Samochód gwarantuje przy tym zarówno kierowcy, jak i pasażerowi duży komfort i pewność.

Szybkie auta znajdzie się między innymi na http://motoprezent.pl/

Autor: Jazda Miejska

mazda_cx5_bednarscy
Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska