Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Do oferty dołączyła nowa, bogato wyposażona wersja Kangoo Extrem.

Kangoo Extrem - nowe szaty lidera

Data publikacji: 2013-04-02

Na polskim rynku można już składać zamówienia na nowe Renault Kangoo. Ceny Kombivana w gamie polskiej zaczynają się od 63 700 zł. Oprócz nowego designu i nowych technologii w cenniku pojawiła się nowa, maksymalnie wyposażona wersja Extrem.

Renault Kangoo, flagowy model w segmencie kombivanów, sprzedało się dotychczas w Europie w ilości ponad 900 tys. egzemplarzy od momentu jego wprowadzenia na rynek. W tym roku modernizuje się i wzbogaca o nowe wyposażenie. Przód auta zmienia się, przyjmując kształt zgodny z nową stylistyką marki Renault, z powiększonym i umieszczonym pionowo logo. Dzięki temu design zyskuje na wyrazistości i atrakcyjności w porównaniu do poprzedniego i lepiej odzwierciedla nowoczesny charakter auta i cechującą je niezawodność. Różnicę między gamą wersji osobowych i dostawczych podkreślają specyficzne dla każdej z nich zderzaki. Zderzak kombivana ozdobiony jest osłoną chłodnicy z akcentami w kolorze lśniącej czerni i chromu, a reflektory są podkreślone czarnymi wstawkami kloszy (zależnie od poziomu wyposażenia). Zmieniony został również kształt lusterek wstecznych i tylnych świateł. Renault Kangoo jest obecnie odstępne w 8 kolorach nadwozia, w tym w trzech nowych: niemetalizowanym Biały Minéral oraz metalizowanych Szary Kasjopea i Jasny Srebrny.

Wewnątrz zmieniona została środkowa konsola, wzbogacając się o dodający prestiżu  panel w lśniącym, czarnym kolorze, grupujący elementy sterowania radiem i klimatyzacją (zależnie od wersji i poziomu wyposażenia). Zastosowano nową  kierownicę, identyczną jak w Renault Scénic (w nowych wersjach silnikowych). Jeśli chodzi o tapicerkę, siedzenia Celsius, montowane poprzednio w najwyższych wersjach wyposażenia Fazy 1, są obecnie dostępne w standardzie w wiodących wersjach gamy Helios oraz w wersji Extrem.

Nowe wersja w gamie: Extrem

W gamie polskiej w ofercie następują zmiany w najwyższym poziomie wyposażenia. Dotychczasowa wersja Privilege zostanie zastąpiona wersją Extrem. Wyróżnia się ona terenowym wyglądem. Posiada dwukolorowy przedni zderzak łączący matową czerń z wkładką ciemnoszarą. Lusterka wsteczne i 15’’ aluminiowe obręcze kół również otrzymują wykończenie w kolorze ciemnoszarym. Tylne boczne szyby są dodatkowo przyciemniane. Wersja ta posiada montowane w standardzie relingi dachowe. Na bokach nadwozia pojawiają się naklejki nadające autu bardziej stylowy wygląd. Nowe technologie, takie jak ESC z funkcją Extended Grip, wspomaganie ruszania pod górę czy system multimedialny R-LINK są dostępne w opcji.

Lider pod względem oszczędności paliwa w wersjach wysokoprężnych

Zgodnie z tradycjami Fazy 1, nowa gama Kangoo wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Nowe Renault Kangoo oferowane jest z bardzo oszczędnymi i wydajnymi silnikami, na czele z Energy dCi 90, zużywającym 4,3 l/100 km (w cyklu mieszanym NEDC) i emitującym 112 g CO2/km.

W celu ograniczenia zużycia paliwa, Kangoo z silnikami najnowszej generacji wyposażono w standardzie we wskaźnik zmiany biegów oraz w tryb jazdy Eco, pozwalający obniżyć zużycie paliwa nawet o 10%. System ten steruje wielkością momentu obrotowego silnika, wskaźnikiem zmiany biegów (wyświetlanie z wyprzedzeniem) oraz charakterystyką pracy pedału gazu.

Obniżenie zużycia paliwa przekłada się również na obniżenie kosztów użytkowania i TCO, co jest szczególnie cenne z punktu widzenia użytkowników flot pojazdów, samorządów lokalnych i urzędów państwowych. Okresy międzyprzeglądowe w przypadku nowych silników w gamie zostały wydłużone do 2 lat/40 000 km (poprzednio: 2 lata/30 000 km).

Stale rosnący poziom jakości postrzeganej

Kangoo i Grand Kangoo są autami skierowanymi do rodzin i użytkowników prowadzących działalność gospodarczą, oczekujących najwyższego poziomu jakości postrzeganej i niezawodności. Sprawdzony układ jezdny Renault Scénic zapewnia temu kombivanowi optymalny poziom komfortu i niezawodności.

W fazie opracowywania Nowego Kangoo, konstruktorzy Renault z najwyższą uwagą przyjrzeli  się wielu elementom, takim jak: wykończenie punktów zgrzewania, jakość spasowania drzwi (promienie krzywizn, równomierność), precyzyjniejsze nanoszenie mas szpachlowych oraz przede wszystkim poprawa parametrów akustycznych (wyciszenie, profil aerodynamiczny, silniki).

W tej ostatniej kwestii, która mogła sprawiać pewne kłopoty w pierwszych generacjach kombivanów, w ciągu ostatnich 15 lat następowała systematyczna poprawa. W celu uzyskania znaczącej poprawy parametrów akustycznych w kabinie, konstruktorzy skupili się na skuteczniejszym wyciszeniu Kangoo poprzez zastosowanie większej liczby pianek wygłuszających. Nowy design pozwolił poprawić profil aerodynamiczny pojazdu, a do obniżenia poziomu niepożądanych hałasów przyczyniły się również silniki najnowszej generacji.

Nowe elementy wyposażenia, takie jak Renault R-Link i ESC nowej generacji

Oferta elementów wyposażenia i technologii zwiększających komfort podróżowania została rozbudowana i unowocześniona. Obejmuje ona w szczególności system multimedialny R-Link, z umożliwiającym optymalizację przejazdów, wbudowanym systemem nawigacji TomTom® LIVE oraz licznymi funkcjami, takimi jak: polecenia głosowe, ostrzeżenia o niebezpiecznych strefach czy głosowy odczyt poczty elektronicznej.

Zmieniona gama radioodbiorników obejmuje 3 pozycje katalogowe: radioodbiornik ze złączami USB i Bluetooth, radioodbiornik z odtwarzaczem płyt CD MP3 i złączami USB i Bluetooth oraz radioodbiornik sprzężony z systemem Renault R-Link, umożliwiający obsługę poszczególnych funkcji R-Link podczas jazdy na równi z systemem poleceń głosowych.

W ofercie znalazł się również system ESC nowej generacji, z układem wspomagania ruszania pod górę (Hill Start Assist) i systemem Extended Grip, zwiększającym skuteczność napędu w trudnych warunkach drogowych.

Extended Grip jest systemem poprawiającym właściwości trakcyjne pojazdu, działającym na koła przednie i służącym poprawie przyczepności kół w trudnych warunkach drogowych (grząskie i niestabilne nawierzchnie: błoto, śnieg, piasek itp.). Jest on aktywowany wciśnięciem przycisku. System optymalizuje działanie ESC w celu ułatwiania ruszania z miejsca w trudnych warunkach.

Wspomaganie ruszania pod górę unieruchamia auto na pochyłości, zapobiegając jego cofnięciu się do momentu ruszenia z miejsca (wciśnięcie pedału gazu przez kierowcę).

W ofercie kombivana zachowane zostały wszystkie innowacje i funkcje, które przyczyniły się do jego sukcesu jako auta rodzinnego, takie jak: innowacyjne relingi dachowe (które można przestawić w poprzek bez użycia narzędzi) czy tylna kanapa, dzielona w układzie 1/3-2/3, przedni fotel pasażera z oparciem, składanym do położenia tworzącego całkowicie płaską podłogę o maksymalnej długości 2,50 m w przypadku Kangoo i 2,85 m w przypadku Grand Kangoo.

Źródło: Renault Uni-Car DWA Toruń

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska