Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Nowe C4 emanuje pozytywną energią

Data publikacji: 2010-06-01

Jego sylwetka przykuwa wzrok, a jakość wykończenia zasługuje na uznanie. Innowacyjna technologia podkreśla nowy charakter modeli ze znakiem szewronu na masce. Nowy Citroen C4 wdziera się na salony.

Nowy Citroen C4 dostarcza pozytywnej energii wszystkim swoim pasażerom,
- oszczędnie nią gospodarując: mikro-hybrydy e-HDi wyposażone w najnowszej generacji system Stop&Start dostępne będą już w momencie wprowadzenia na rynek w wersji o emisji 109 g CO2/km, a w późniejszym terminie o emisji 99 g/km. Opony MICHELIN ENERGYTM Saver znacznie obniżające poziom zużycia paliwa, zastosowane po raz pierwszy w modelu Citroena, uzupełniają tę hybrydową technologię, dodatkowo redukując emisję CO2 o ponad 5 g/km. Ponadto, inteligentna koncepcja nowego Citroena C4 pozwoliła ograniczyć masę samochodu i wykorzystać do jego produkcji 15% ekologicznych materiałów, co stanowi rekord w grupie PSA Peugeot Citroen.

- zapewniając duże poczucie bezpieczeństwa: nowy Citroen C4 proponuje niespotykane w tym segmencie rozwiązania, takie jak system kontroli martwego pola, ogranicznik-regulator prędkości z możliwością programowania, czy też innowacyjną usługę Citroen eTouch. Usługa ta obejmuje między innymi funkcję wezwania pomocy oraz usługę assistance z lokalizacją samochodu, w skuteczny i prosty sposób gwarantując maksymalne bezpieczeństwo.

- będąc źródłem dobrego samopoczucia: aby jego pasażerowie mogli w pełni cieszyć się przebywaniem na jego pokładzie, nowy Citroen C4 oferuje komfortowe fotele, z elektryczną regulacją lędźwiową i funkcją masażu na miejscach przednich, a także możliwość personalizacji ustawień (kolor zestawu wskaźników, polifoniczne dźwięki, intensywność pracy klimatyzacji). To rozwiązania rzadko spotykane na rynku kompaktowych hatchbacków.

Produkowany we Francji, w fabryce w Mulhouse, nowy Citroen C4 zasili gamę Marki jeszcze przed końcem roku. Aby zagwarantować maksymalną niezawodność, do momentu wprowadzenia na rynek przemierzy on ponad 2 miliony kilometrów.

Najwyższy poziom oczekiwań
Nowy Citroen C4 jest doskonałą syntezą wartości świata hatchbacków:
- Zachowuje swoje kompaktowe wymiary, czyli spełnia podstawowe wymogi tego segmentu: 4,33 m długości (+ 5 cm), 1,79 m szerokości (+ 2 cm) i 1,49 m wysokości (+ 3 cm).
- Przestronność i dostępność wnętrza zostały udoskonalone, głównie dzięki uwolnieniu większej przestrzeni nad głowami.
- Bagażnik, największy w tym segmencie (408 litrów), którego przestrzeń można wykorzystać w 100% (sześcienny kształt oraz niski i wąski próg załadunku), stanowi wzorzec na rynku.

Nowy Citroen C4 dzięki wyważonym proporcjom i karoserii osadzonej możliwie najbliżej kół, a także dużej precyzji
połączeń i wykończenia elementów zewnętrznych, daje poczucia stabilności i bezpieczeństwa na drodze. Rzeźba
powierzchni, deflektor przedni zdający się pochłaniać drogę oraz czarny spojler tylny świadczą o poszukiwaniu optymalnej aerodynamiki. Ponadto, chromowane akcenty, kształt reflektorów i krój diamentowanych obręczy kół ze stopów lekkich nadają sylwetce eleganckiego charakteru.

Wysoką jakość odczuwa się również po zajęciu miejsca za kierownicą. Znajduje ona wyraz nie tylko w wysokiej klasy desce rozdzielczej i komforcie akustycznym na poziomie Citroena C5, ale również w łatwości prowadzenia. Nowy Citroen C4 natychmiast wzbudza zaufanie kierowcy i pasażerów. Precyzja sterowania, jaką gwarantuje daje pełne poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Jego stabilnemu zachowaniu na drodze sprzyjają zastosowane technologie wspomagające prowadzenie, takie jak system wspomagania nagłego hamowania, czy ESP.

CREATIVE TECHNOLOGIE NA CODZIEŃ
Zgodnie z duchem Marki, nowy Citroen C4 jest kwintesencją technologii. Zaprojektowany został od początku do
końca pod znakiem użytecznych i intuicyjnych innowacji, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, komfortu jak i
przestronności wnętrza. Dlatego też, poza technologiami znanymi i cenionymi przez użytkowników, takimi jak sterowana elektronicznie manualna skrzynia biegów, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, elektryczny hamulec postojowy, dwufunkcyjne ksenonowe reflektory kierunkowe, czy system pomiaru dostępnego miejsca, nowy Citroen C4 korzysta z nowych rozwiązań, często niespotykanych dotychczas w tym segmencie, jak na przykład:
- system kontroli martwego pola,
- ogranicznik-regulator prędkości z funkcją programowania (możliwość zarejestrowania kilku zadanych
wartości),
- światła przeciwmgłowe z przodu z systemem statycznego oświetlenia skrzyżowań,
- gniazdo 230 V usytuowane w górnej części konsoli centralnej,
- komfortowe fotele z elektryczną regulacją lędźwiową i funkcją masażu dla kierowcy i pasażera z przodu, co
stanowi wyjątkową w tym segmencie propozycję,
- nowy system audio o przestrzennej emisji dźwięku,
- oraz liczne indywidualne opcje ustawień (kolor zestawu wskaźników, alarmy dźwiękowe, intensywność pracy
klimatyzacji), które pozwalają stworzyć w kabinie przyjemną atmosferę.

Kolejnym przejawem Creative Technologie jest innowacyjna usługa Citroen eTouch. Obejmuje ona całą gamę
usług dostępnych na pokładzie: wezwanie pomocy i assistance z lokalizacją (w zależności od kraju), dwie usługi
bezpłatne i dostępne przez 7/7, 24/ 24, dzięki wbudowanej karcie SIM, które w razie awarii lub wypadku
gwarantują precyzyjną lokalizację pojazdu i szybką interwencję odpowiednich służb. Do dyspozycji użytkowników
oddane zostały również dwie nowe usługi dostępne za pośrednictwem Internetu: wirtualna książka serwisowa i Eco Driving.

Nowy Citroen C4 zaprojektowany został w taki sposób, aby zapewnić pasażerom optymalne wykorzystanie czasu
spędzonego w drodze i poprawić jakość życia na pokładzie. To podróż w  "business class", której towarzyszy tylko jeden cel: totalny relaks.

Premiera nowego Citroena C4 planowana jest na wiosnę 2011 roku.

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska