Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł.

Nowe szaty Toyoty Avensis

Data publikacji: 2012-03-01

25-26 lutego w polskich salonach zadebiutuje zmodernizowana Toyota Avensis. Różnice znajdziemy w linii nadwozia, dopracowanym wnętrzu, bogatszym wyposażeniu oraz w jeszcze lepszych parametrach silnika diesla.

Toyota Avensis jest jednym z najczęściej wybieranych w Polsce samochodów z klasy średniej-wyższej. Dobrą opinią i zaufaniem cieszy się zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. W 2011 roku Avensis był najczęściej wybieranym przez Klientów indywidualnych samochodem z segmentu D w Polsce. Teraz z tym sukcesem przyjdzie się zmierzyć kolejnej odsłonie flagowej limuzyny Toyoty. 25 i 26 lutego w polskich salonach odbędzie się oficjalna premiera nowego modelu.

Najważniejsze zmiany Toyoty Avensis 2012 objęły nowy wygląd nadwozia, wykończenie wnętrza, udoskonalenie jednostki napędowej 2.0 D-4D, poprawę właściwości jezdnych oraz wzbogacenie wyposażenia o zupełnie nowe elementy. Toyota Avensis, zyskując nowe oblicze i udoskonaloną technologię, zachowuje jednocześnie swoje najmocniejsze strony, z których trzecia generacja modelu była dotąd znana. Samochód nadal oferowany będzie w dwóch wersjach nadwoziowych (Sedan i Wagon), imponując przestronnością wnętrza, najwyższą jakością i niezawodnością oraz wyróżniającym się w swoim segmencie komfortem podróżowania.

Nadwozie

Nowy wygląd otrzymał każdy element przedniej części nadwozia, rozpoczynając od zderzaka z dużym wlotem powietrza w kształcie trapezu, przez zupełnie nowy projekt świateł z diodami LED do jazdy dziennej, po pokrywę silnika. Charakterystyczny wlot powietrza i bardziej dynamiczne światła są zwiastunem nowej linii stylistycznej, wspólnej dla wszystkich modeli Toyoty, tzw. "keen look".

Delikatne akcenty stylistyczne zostały dodane także z tyłu i do profilu samochodu. Nowe są np. przetłoczenia błotników czy kształt tylnego zderzaka i świateł, dzięki którym samochód wygląda na jeszcze bardziej rozłożysty i pewny na drodze.

Wnętrze

Wyraźne zmiany zaszły także we wnętrzu. Nową fakturę i materiały otrzymał panel centralny, którego wygląd jest teraz uzależniony od wersji wyposażeniowej. Bardziej czytelne stały się zegary, podświetlane na biało.

Wszystkie tapicerki zostały rozjaśnione, zwiększając wrażenie przytulności wnętrza. Dodatkowo dotychczasowa tapicerka z wersji Sol, już teraz oferowana jest w podstawowej wersji Luna. W wyższych wersjach wprowadzona została zupełnie nowa Alcantara ze skórą, którą wcześniej bardzo chwalili klienci modelu RAV4. W najwyższej wersji wyposażenia Prestige dostępna jest tapicerka skórzana w trzech wersjach kolorystycznych.

Nowością w Avensisie jest system multimedialny Toyota Touch, będący standardowym wyposażeniem najbardziej popularnych dotąd wersji. Jest to wyjątkowy na tle innych pojazdów system integrujący za pomocą ekranu dotykowego wszystkie funkcje multimedialne samochodu: obsługę komputera i odtwarzaczy przenośnych, telefonu z możliwością pisania i odczytywania SMS-ów na ekranie, łączność Bluetooth, nawigację satelitarną, a nawet obsługę e-maili. Dodatkowo jest on wyposażony w kamerę cofania, której obraz zostaje wyświetlony na ekranie od razu po wybraniu biegu wstecznego.

Prowadzenie

Wśród najważniejszych zmian technicznych jest szereg innowacji zastosowanych w konstrukcji samochodu, które zmierzają do jego lepszego i bardziej pewnego prowadzenia. Pierwszym z zastosowanych zabiegów było wprowadzenie 28 nowych spawów w tylnej części nadwozia, co wyraźnie zwiększyło jego sztywność, szczególnie w wersji Wagon. Ponadto w zawieszeniu zoptymalizowana została siła tłumienia amortyzatorów, dzięki czemu względem poprzednika samochód jest bardziej przyczepny i jeszcze bardziej komfortowy.

Zmiany wprowadzono także w układzie kierowniczym. Jego przełożenie zostało zmniejszone o 4 mm na każdy obrót. To daje większe poczucie bezpośredniości w ruchach kierownicą. Modyfikacje te są zgodne z obecnymi tendencjami w motoryzacji, zakładającymi konstruowanie bardziej dynamicznych i szybszych w prowadzeniu samochodów, ale udoskonalają także najbardziej docenianą przez kierowców i pasażerów cechę Avensisa - komfort jazdy.

Silnik 2.0 D-4D

Podobnie jak w wersji sprzed zmian, w ofercie silnikowej Avensisa znajdują się trzy jednostki benzynowe Valvematic (1.6 132 KM, 1.8 147 KM, 2.0 152 KM), oraz dwie jednostki Diesla D-4D i D-CAT (2.0 124 KM, oraz 2.2 150 i 177 KM).

Historycznie najczęściej wybieranym silnikiem przez Klientów w Europie i w Polsce był 2.0 D-4D. To właśnie w tej jednostce inżynierowie Toyoty przeprowadzili najwięcej modyfikacji. Wrażenia z jazdy są teraz wyraźnie lepsze dzięki bardziej liniowemu przebiegowi momentu obrotowego. 310 Nm jest dostępne obecnie już od 1600 obr./min, zapewniając komfortowy zakres mocy nawet na najwyższych biegach. Również zużycie paliwa zostało w przypadku tego silnika wyraźnie obniżone: z 5.4 do 4.5l / 100 km.

Wszystkie silniki są także lepiej wyciszone dzięki nowej macie tłumiącej, oddzielającej komorę silnika od przedziału pasażerskiego.

Nadal dostępne są trzy rodzaje skrzyń biegów: 6-stopniowa manualna, 6-stopniowa automatyczna, oraz automatyczna typu CVT.

Wyposażenie

Avensis zawsze wyróżniał się na tle innych samochodów jakością, niezawodnością i wyjątkowym wyposażeniem, które przy okazji obecnych zmian zostało dodatkowo wzbogacone. Po raz pierwszy w historii tego modelu Klienci będą mieli możliwość konfiguracji jego poszczególnych elementów. Szczególnie atrakcyjne są dwa pakiety dostępne do najbardziej popularnej wersji Sol: Pakiet Business i Pakiet Plus. Ten pierwszy zawiera skrętne światła biksenonowe, światła LED do jazdy dziennej, oraz system multimedialny Toyota Touch z kamerą cofania i ekranem dotykowym, ten drugi natomiast tapicerkę z Alcantary i skóry, podgrzewane fotele, 17-calowe felgi aluminiowe, system Inteligentny Kluczyk, czyli bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie pojazdu, przyciemniane szyby, czy elektrycznie składane lusterka.

Cennik nowej Toyoty Avensis rozpoczyna się od kwoty 82 900 zł.

W dniach 25-26 lutego samochód zadebiutuje we wszystkich salonach Toyoty w Polsce, w ramach akcji specjalnej Dni Otwarte Avensisa.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Toyota Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 1Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 2Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 3Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 4Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 5Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 6Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 7Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 8Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 9Najtańsza Toyota Avensis po modernizacji kosztować będzie w polskich salonach 82.900 zł. - 10

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska