Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Toyota Yaris fabryka na 3 zmiany

Yaris na 3 zmiany

Data publikacji: 2014-02-12

Toyota ogłosiła, że od czerwca 2014 roku będzie pracować na trzy zmiany, aby zaspokoić duży popyt na dwa swoje produkty: Toyotę Yaris oraz Toyotę Yaris Hybrid. Pierwotnie fabryka była projektowana na dwuzmianowy system pracy.

Uruchomienie trzeciej zmiany oznacza zwiększenie zatrudnienia o 500 nowych pracowników, przez co łącznie TMMF będzie zatrudniać 4000 osób.

- Wysoka sprzedaż Yarisa w Europie kazała nam w 2014 roku zwiększyć produkcję o 15%, do poziomu 220 tysięcy egzemplarzy - powiedział Koreatsu Aoki, Prezes TMMF.

- TMMF będzie produkowała 1100 Yarisów na dobę. Obecnie produkcja na dwóch zmianach wynosi 840 egzemplarzy dziennie. Zmiana jest potwierdzeniem mocnej pozycji Yarisa na konkurencyjnym rynku samochodów miejskich - powiedział Luciano Biondo, Wice Prezes TMMF odpowiedzialny za produkcję.

- Nowi pracownicy przejdą 4-tygodniowy proces szkoleniowy, dzięki któremu uzyskają nowe kwalifikacje zawodowe. Zwiększenie zatrudnienia jest doskonałą wiadomością dla Valenciennes, w którym jest zlokalizowana fabryka. Mamy nadzieję, że umocni to kondycję całego regionu - powiedział Alain Van Vyve, Wice Prezes TMMF odpowiedzialny za sprawy administracyjne.

TMMF pracowała już wcześniej na trzy zmiany, w roku 2004, między 2006 a 2010, oraz w roku 2012. Elastyczność fabryki pozwala na dopasowanie liczby zmian w zależności od zapotrzebowania rynku.

Autor: Jazda Miejska

mazda_cx5_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska