Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Castrol publikuje wyniki badań nad wpływem ruchu ulicznego na odczucia Polaków. Spędzamy 184 dni swo

Życie w korku

Data publikacji: 2016-10-25

Castrol publikuje wyniki badań nad wpływem ruchu ulicznego na odczucia Polaków. Spędzamy 184 dni swojego życia w korkach.

Polacy spędzają średnio 102 minuty tygodniowo w spowolnionym ruchu, przy czym ponad połowa (55%) z nas narzeka, że ??najbardziej nienawidzi w jeździe po polskich drogach ciągłego zatrzymywania się i ruszania. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Castrol, jednego z wiodących producentów środków smarnych, dowodzą, że ciągłe zatrzymywanie i ruszanie jest równie frustrujące dla kierowców jak roboty drogowe i objazdy (57%) oraz bardziej niż zachowanie innych kierowców (38%).

Nasze lęki i frustracje spowodowane są nie tylko koniecznością zatrzymywania się przed pojazdem z przodu. Prawie połowa z nas (44%) przyznaje również, że krępująca jest jazda w korku obok innych kierowców. Być może właśnie z tego powodu niemal jedna piąta ankietowanych (18%) przyznaje, że najbardziej obawia się zatrzymania w korku obok swoich ex. Ten sam procent ankietowanych (18%) wymienia tu również swojego szefa.

Nowe wideo Castrol obrazuje niedogodność korków w szerszej perspektywie. Nie tylko wpływu ciągłego ruszania i zatrzymywania się na zużycie silnika ale również na samopoczucie osób doświadczających uciążliwej jazdy. W filmie pechowy kierowca utknął w bardzo niezręcznej sytuacji ze swoimi ex.

Oprócz krępujących sytuacji, korki są również powodem spóźniania się na ważne wydarzenia (25%), do pracy (14%) czy na rozmowę kwalifikacyjną (7%).

Jednakże, jak się okazuje, korki mają również swoją dobrą stronę. Ponad połowa (54%) ankietowanych skrycie cieszy się ze stania w korku od czasu do czasu.

Najczęstsze powody takiej sytuacji to: 

  • Możliwość przesłuchania całego albumu muzycznego (19%)
  • Spędzenie większej ilości czasu z atrakcyjnym współpasażerem (15%)
  • Omówienie ważnej sprawy z małżonkiem/małżonką (13%)
  • Możliwość wysłuchania relacji z meczu sportowego (7%)

Claudia Blum, Brand Manager Castrol MAGNATEC w Europie, podsumowuje „Ostatnie badania wykazały, że przeciętny kierowca zatrzymuje się i rusza aż 18000 razy w roku***. Nie dziwi więc, że korki mają negatywny wpływ nie tylko na stan silników aut ale również na samopoczucie prowadzących. 102 minuty w korku tygodniowo to tylko pozornie mało. W dłuższej perspektywie stanowi to sporą część naszego życia.”

Kampania towarzyszy wprowadzeniu na rynek oleju silnikowego MAGNATEC STOP-START - zaprojektowanego z myślą o ochronie silnika przed zużyciem w wyniku jazdy z częstym zatrzymywaniem się i ruszaniem.

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska