Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu.

SPA nie tylko dla Pań

Data publikacji: 2011-11-07

Część z nas, fanów motoryzacji, dba o swoje auta równie troskliwie co o swoje kobiety (lub nawet bardziej). Jednak niektóre zabiegi specjalistyczne lepiej pozostawić fachowcom.

Żonie możemy zafundować weekend w SPA, auto odstawić do AUTO SPA, a sami w spokoju wyskoczyć z kumplami na piwo. Jako, że obowiązuje nas tematyka motoryzacyjna, odłóżmy na bok kobiece SPA i kumpli, a przyjrzyjmy się bliżej ofercie toruńskiego AUTO SPA, specjalizującego się w popularnym ostatnio Car Detailing-u.

Mówiąc w uproszczeniu, Car Detailing to seria procesów mających na celu przywrócenie naszemu wysłużonemu autu wyglądu fabrycznego. W przypadku nowszych aut polega to na zabezpieczeniu samochodu tak, aby jak najdłużej zachowało perfekcyjną prezencję.

Podobno wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy, liczy się wnętrze. Jak się jednak okazuje większość klientów samochodowego salonu piękności chce, aby zadbać właśnie o nadwozie ich aut. Jak więc można z lakieru, który przez lata zmagał się z warunkami atmosferycznymi, kamyczkami wyskakującymi spod kół, szczotkami na myjniach automatycznych i całą rzeszą innych zagrożeń "wycisnąć" dawny blask? Nie jest to proste, ale dla panów z zakładu przy ulicy Barzyńskich w Toruniu jak najbardziej wykonalne. Serię procesów zawsze rozpoczyna się od bardzo dokładnego mycia samochodu. Na powierzchni lakieru nie mogą pozostać absolutnie żadne zabrudzenia, które przy wykonywaniu dalszych czynności mogłyby spowodować uszkodzenia. Nie można też zapomnieć o felgach, które bez wątpienia mają duży wpływ na ogólną prezencję auta.

Następnie karoseria naszego samochodu zostaje spłukana wodą zdemineralizowaną (eliminuje to białe zacieki) i suszona. Kolejny etap to detoksykacja. Przy użyciu specjalnej glinki usuwa się tkwiące głęboko w porach lakieru zabrudzenia, których nie udałoby się usunąć zwykła szczotką czy wodą pod ciśnieniem. Po tym procesie lakier jest już wyraźnie gładszy. Tak przygotowana powierzchnia może zostać poddana korekcie. Najpierw specjaliści dokładnie sprawdzają stan lakieru, naświetlając go specjalnymi lampami i sprawdzając jego grubość miernikiem. Wtedy określa się na co można sobie pozwolić przy dalszej pracy. Jeśli lakier był już wielokrotnie polerowany trzeba zachować szczególną ostrożność.

Zmatowiała i porysowana warstwa zostaje spolerowana. Proces ten można porównać do znanego kobietom peelingu. Usuwa się więc cieniutką wierzchnią warstwę i dociera do powierzchni pozbawionej rys. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie odnowionej powierzchni, tak aby efekt był widoczny jak najdłużej. Stosuje się tu tak zwany wosk. Co ważne w AUTO SPA nie stosuje się wosków koloryzujących, a niektóre z nich (naturalne) nakłada się nawet gołymi rękoma. Patrząc na ten proces widać z jaką pasją pracownicy podchodzą do samochodów. Potrafią oni całymi godzinami gładzić "ciało: naszego auta dbając o najmniejsze nawet szczegóły.

Wielu z nas trafiło na samochód, w którego wnętrzu palono papierosy. Na szczęście dla specjalistów usunięcie przykrego zapachu tytoniu to nie problem. Oczywiście nie wystarczy tu powieszenie na środkowym lusterku choinki zapachowej z napisem "WUNDER- BAUM". Cała tapicerka, łącznie z podsufitką zostaje dokładnie wyprana. Efekt zapachowy jak i wizualny jest naprawdę zdumiewający. Wnętrze auta można też oczywiście dokładnie odkurzyć i wyczyścić. Pominięte nie zostaną nawet takie detale jak kratki nawiewów, do czyszczenia których używa się małych pędzelków!

Przy tak kompleksowym podejściu do kosmetyki wyglądu naszego auta, możemy poddać zarówno jego wnętrze jak i karoserię testowi białej rękawiczki i wynik będzie w stu procentach pozytywny.

Autor: Łukasz Czachor

Galeria fot. Jazda Miejska W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 1W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 2W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 3W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 4W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 5W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 6W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 7W toruńskim Auto SPA przy ulicy Bażyńskich możemy kompleksowo zlecić proces czyszczenia samochodu. - 8

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska