Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Co warto wiedzieć kupując opony poradnik

Co warto wiedzieć kupując opony

Data publikacji: 2014-03-12

Wśród najczęściej wymienianych części samochodów są opony. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o konieczności sezonowej zmiany ogumienia.

Poza tym należy stale kontrolować stan techniczny opon. Kiedy okazuje się, że bieżnik jest prawie niewidoczny, a na gumie widać wyraźne pęknięcia trzeba zastanowić się nad kupnem nowych opon. Zobacz co warto wiedzieć przed takimi zakupami.

Gdzie kupować opony?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się gdzie kupić nowe opony. Dziś można wybierać wśród wielu ciekawych możliwości. Na początek warto zajrzeć do najbliższego sklepu motoryzacyjnego, aby zapoznać się z ofertą nowych opon do swojego samochodu. Jeśli stawiasz na opony używane możesz wybrać się do stacji demontażu pojazdów lub do komisu. Tego rodzaju placówki często w swojej ofercie posiadają duży wybór różnych opon. Skorzystanie ze stacjonarnych punktów handlowych ma tę zaletę, że płaci się za oponę i już za chwilę można ją zamontować w samochodzie. Jeśli jednak zależy nam na zakupie ogumienia za mniejsze pieniądze warto skorzystać z ofert znajdujących się w internecie. Towary dostępne w sieci są zazwyczaj tańsze, ale trzeba kilku dni, aby do drzwi zapukał kurier, który je przyniesie.

Nowe czy używane?

To dylemat wielu kierowców. Trzeba wiedzieć, że opony nowe są bezpieczniejsze, mają gwarancję jakości wystawioną przez producenta, ale przy okazji kosztują znacznie więcej niż ich używane odpowiedniki. Natomiast ogumienie używane jest znacznie tańsze, niemniej jednak kupując je musisz pamiętać, że za jakość i bezpieczeństwo w tym wypadku odpowiadasz sam.

Ile opon kupować?

W przypadku sezonowej wymiany ogumienia koniecznie trzeba mieć cały komplet opon. Jeśli jednak postanawiasz wymienić oponę z powodu złego stanu technicznego najlepiej kupić zestaw dwóch jednakowych opon na przód lub na tył, w zależności od tego, które opony będą wymieniane. Dzięki temu, że opony będą wymieniane parami możesz być pewny, że samochód będzie dobrze się prowadził. W przypadku, gdy np. jedno koło z przodu ma nową oponę, a drugie już nieco zużytą może się okazać, że jazda autem nie jest już tak bezpieczna jak powinna być.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

Fifi napisał(a) dnia: 2014-03-13

w przypadku gwarancji warto poczytać wyjątki i wyłączenia aby nie okazało się że gwarancja jest tylko na papierze

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska