Ogłoszenia sprzedaż samochodu
kredyt-na-samochod

Czy kredyt na samochód się opłaca?

Data publikacji: 2013-12-10

Znalezienie wymarzonego samochodu jest jedynie początkiem drogi do jego kupna. Niewiele osób stać na taki zakup bez pożyczania gotówki. Możemy ją zdobyć na wiele sposobów, jednak najlepszym wyjściem jest kredyt samochodowy.

Często jednak nie wiemy jak znaleźć kredyt na samochód dopasowany do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Kredyt samochodowy można przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu, ale i ciągnika, motocykla czy motorówki. Warto o tym pamiętać, gdyż jest on tańszy niż tradycyjny kredyt gotówkowy. Kwota, którą skłonny jest nam pożyczyć bank, jest uzależniona jedynie od naszej zdolności kredytowej. Nie musimy się więc martwić, że bank odmówi nam kredytu z powodu zbyt niskiej lub zbyt wysokiej ceny samochodu. Przeciętny czas spłaty takiego kredytu oscyluje wokół 10 lat, a średnia wysokość oprocentowania jest na poziomie 10-12% w skali roku.

Formalności związane z kredytem samochodowym są podobne do formalności przy załatwianiu kredytu gotówkowego. Bank może jednak zażądać od nas także wkładu własnego, który w znacznym stopniu wpływa na wysokość późniejszych rat oraz zabezpieczenia pożyczki zastawem rejestrowym, wekslem in blanco lub cesją polisy AC.

Jedną z niewielu wad tej formy finansowania zakupu pojazdu jest brak możliwości sprzedaży samochodu przed zakończeniem okresu kredytowania. Ponadto musimy liczyć się z tym, że w razie wypadku nie otrzymamy pieniędzy z polisy AC ? dostanie je bank, ponieważ dokonaliśmy cesji ubezpieczenia. Kredyt samochodowy nie może być również przeznaczony na pokrycie dodatkowych opłat związanych z kupnem samochodu, np. opłat rejestracyjnych.

Jeżeli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, warto zapoznać się z jak największą ilością ofert bankowych. Pozwoli nam to na uniknięcie rozczarowania, jeśli okaże się, że w innej instytucji pożyczylibyśmy gotówkę taniej. Pamiętajmy także, że najlepszym okresem do zakupu pojazdu jest początek roku, kiedy to salony organizują wyprzedaże i oferują wiele promocji.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

sewek napisał(a) dnia: 2014-12-16

dopłata z UE tylko dla toyot? przecież to nie jest auto z UE :) może dlatego że maja hybrydy

ronaldi napisał(a) dnia: 2014-11-16

bardziej mnie zastanawia czy opłaca się kupić samochód z dopłatą z UE 9%. Firmy mogą skorzystać z takich dopłat ale póki co dotyczą one tylko toyot.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska