Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Ile można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC ?

Data publikacji: 2013-11-12

Postanowiliśmy porównać ceny u różnych ubezpieczycieli i sprawdzić ile mogą wynieść oszczędności na ubezpieczeniu samochodu, wyniki okazały się zaskakujące.

Przyjrzeliśmy się ofertom sześciu popularnych firm ubezpieczeniowych:

  • PZU,
  • AXA Direct,
  • Aviva,
  • Allianz Direct,
  • Link4,
  • Liberty Direct.

Sprawdziliśmy w nich składki ubezpieczenia OC i pakietu OC z AC dla trzech wymyślonych, ale typowych kierowców w różnym wiek poruszających się różnymi samochodami.

Polisa OC AC Skoda Octavia II 2.0 TDI

Pierwszy pięćdziesięcioletni żonaty mężczyzna, ojciec trójki dzieci, mieszkający we Wrocławiu i posiadający prawo jazdy od 1982 roku oraz cieszący się 60% zniżką na ubezpieczenie OC. Nasz 50 latek ubezpiecza Skodę Octavia II liftback z silnikiem 2.0 TDI z 2005 roku. Policzyliśmy Dla niego składki i najdroższa w naszym zestawieniu okazała się Aviva - 1 133 zł, a najtańsze Link4 - 634,02 zł. natomiast PZU - 825 zł. Łatwo można zauważyć, że różnica między najtańszym OC a najdroższym OC to 498,98 zł.

Kiedy liczyliśmy składki OC AC dla tego kierowcy otrzymaliśmy następujące wyniki: ponownie najdroższa okazałą się Aviva - 2 487 zł, ponownie najtańsze Link4 - 1 252,57 zł. Porównując stawki Ubezpieczenia OC i AC różnych ubezpieczycieli można zaoszczędzić aż 1234,43 zł.

Ubezpieczenie OC AC Opel Corsa 1.7 CDTI

Wzięliśmy na warsztat kolejnego kierowcę. Była to trzydziestoletnia warszawianka, panna bez dzieci, posiadająca prawo jazdy od 2000 roku i ciesząca się 60% zniżką na ubezpieczenie OC. Jej samochodem w naszych kalkulacjach był Opel Corsa C 3d z silnikiem 1.7 cdti z 2004 roku.

Po wykonaniu obliczeń okazało się że tym razem najdroższe jest PZU - 786 zł, a najtańsza Axa Direct - 419 zł. Między skrajnymi cenowo ofertami było aż 367 zł różnicy. Jeśli idzie o pakiet ubezpieczeń - OC wraz z Autocasco dla tego kierowcy jeżdżącego Oplem Corsą, to tym razem najdrożej było w Allianz Direct 1 758 zł, a najtaniej znów w AXA Direct - 677 zł. Różnica między propozycjami tych firm to 1081 zł.
OC AC Volkswagen Golf V 2.0 TDI.

Ostatni kierowca to mieszkaniec Tychów, żonaty, bezdzietny dwudziestosiedmiolatek. Pan ten prawo jazdy ma od 2004 roku i cieszy się 40% zniżką na ubezpieczenie OC. Ubezpieczanym samochodem był Volkswagen Golf V 5d z silnikiem 2.0 TDI z 2003 roku. Po sprawdzeniu cen polisy oc okazało się, że różnica między najdroższą Allianz Direct 819 a najtańszą AXA Direct - 476 zł ofertą to aż 343 zł.

Znacznie więcej można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet OC AC. najtańsza okazała się Axa Direct - 1003 zł, najdroższe PZU - 2 973 zł. Rachunek jest prosty: kupując w AXA Direct zamiast w PZU można zaoszczędzić 1 970 zł.

Alternatywą dla samodzielnego liczenia składek jest korzystanie z porównywarek cen. Naszym zdaniem nie jest to dobry sposób na oszczędności. Porównywarki, to multiagencje żyjące z prowizji i kupując za ich pośrednictwem zapłacimy więcej niż bezpośrednio u ubezpieczyciela. Tym bardziej że firmy ubezpieczeniowe przewidują specjalne zniżki za samodzielny zakup polisy przez internet, Liberty Direct daje 5%, Link4 - 7% a Axa Direct przygotowała specjalną zniżkę dla użytkowników Furora.tv, która wynosi 25%. A jak widać na powyższych przykładach, samodzielne liczenie składek się opłaca, oszczędności na samym ubezpieczeniu OC wynoszą niemal 500 zł i to bez uwzględnienia dodatkowych zniżek za zakup polisy online.

Źródło: Furora.tv

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska