Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Jak mądrze wynająć samochód

Jak mądrze wynająć samochód?

Data publikacji: 2014-02-20

Wynajęcie samochodu nie musi być wcale trudne, wystarczy wiedzieć, gdzie szukać najlepszych ofert oraz co zrobić, aby zapłacić jak najmniej.

Gdzie szukać samochodu do wynajęcia?

Dzisiaj wiele spraw można załatwić za pośrednictwem internetu. Internet to także doskonała pomoc w czasie poszukiwania pojazdu do wynajęcia. Wystarczy w okienko wyszukiwarki wpisać "wypożyczalnia samochodów", aby pojawiła się lista firm wynajmujących pojazdy. Następnie należy sprawdzić oferty i wybrać najlepszą z nich. Jeśli nie chcesz przeglądać dziesiątek stron wypożyczalni pojazdów możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych serwisów takich jak www.wynajemsamochodu24.pl, gdzie można znaleźć porównanie ofert różnych wypożyczalni aut działających na terenie Polski i wielu innych krajów Europy. Ponadto wspomniany serwis pozwala również zarezerwować pojazd w prosty i bardzo wygodny sposób, bez konieczności przeglądania wielu stron firm wynajmujących samochody osobowe i dostawcze.

Jak obniżyć koszt wynajmu samochodu?

Aby zmniejszyć koszty wynajęcia pojazdu warto zarezerwować go co najmniej tydzień wcześniej. Większość wypożyczalni samochodów oferuje duże zniżki za wcześniejszą rezerwację auta. Warto również sprawdzić, czy firmy nie oferują specjalny rabatów okresowych, które dodatkowo mogą obniżyć koszt wynajmu o kilka procent. Kolejnym sposobem na zmniejszenie wydatków jest wynajmowanie pojazdów w weekend. Okres ten zazwyczaj jest nieco tańszy aniżeli pozostałe dni tygodnia. Ponadto należy pamiętać o dokładnym stosowaniu się do zapisów umowy. Większość firm wynajmujących samochody pobiera dodatkowe opłaty za oddanie brudnego auta czy palenie papierosów wewnątrz pojazdu. Zapłacisz także znacznie więcej jeśli nie oddasz samochodu w wyznaczonym terminie lub będziesz chciał oddać go w czasie, kiedy biuro wypożyczalni jest już nieczynne. Warto pamiętać, że przez zaniedbania w tych kwestiach pojazd może kosztować nawet kilkaset złotych więcej aniżeli przewiduje to stawka wyjściowa.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska