Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z

Na wysoki połysk

Data publikacji: 2011-11-13

Aby mycie samochodu przyniosło należyty efekt nie wystarczy nam wiadro wody i szczotka. Do przywrócenia naszemu autu blasku potrzebne są odpowiednie narzędzia i środki. Jak to zrobić korzystając z bezdotykowej myjni ręcznej?

Jeżeli nie chcemy zanieczyszczać środowiska myjąc auto na parkingu pod blokiem najlepiej będzie udać się do myjni. Jeśli o lakier naszego auta chcemy zadbać równie dobrze co o środowisko, to najlepiej wybrać ręczną myjnię bezdotykową.

Jak wiadomo szczotki na myjniach automatycznych w połączeniu z pozostałym w nich piaskiem działają na lakier podobnie jak papier ścierny. Jak wygląda karoseria po przetarciu jej papierem ściernym też każdy wie. Aby tego uniknąć lepiej skorzystać z myjni bezdotykowej, a więc wykluczyć ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Chcąc dowiedzieć się więcej o prawidłowym myciu samochodu wybraliśmy się do jednej z Toruńskich myjni bezdotykowych - popularnej "Aniki" przy ulicy Bażyńskich.

Myjnia marki BKF wyposażona jest w pięć programów mycia. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z właścicieli, była też opcja wyposażenia urządzenia w dodatkowy, szósty program. Nie został on jednak wprowadzony ze względu na... pośpiech kierowców. Otóż ów szósty program zawierał środek do mycia felg, który jest zbyt "żrący", aby używać go do czyszczenia lakieru. Niestety kierowcy często myjąc swoje maszyny w pośpiechu, nie czytają instrukcji obsługi i używają szóstego programu do mycia całej karoserii, co może mieć katastrofalne skutki. Tak więc w trosce o bezpieczeństwo użytkowników pozostano przy standardowych pięciu programach.

W zasadzie najlepiej jest używać każdego z programów po kolei. Mycie przyniesie wtedy długotrwały efekt, a na lakierze nie pozostaną żadne smugi czy zacieki. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby przed naniesieniem warstwy polimeru (program 4) dokładnie umyć auto używając dwóch pierwszych programów, a następnie spłukać je wodą pod ciśnieniem (program 3). Jeśli tego nie zrobimy, pozostałe na aucie zanieczyszczenia znajdą się pomiędzy lakierem, a warstwą polimeru i bardzo trudno będzie je potem nam usunąć. Program piąty sprawi, że woda szybko spłynie z auta, nie pozostawiając po sobie charakterystycznych białych smug.

Pewnie zastanawiacie się ile tak dokładne mycie auta kosztuje? Otóż o ile nie przyjechaliśmy siedmiometrową białą limuzyną, czy też autem, które właśnie pokonało Rajd Dakar to powinniśmy zmieścić się w kwocie 10 zł. Nie zapominajmy, że to myjnia samoobsługowa, a więc wiele zależy też od naszej sprawności i wprawy. Podobno kierowcy firmowi potrafią umyć swoje sporych rozmiarów vany za 6zł!

Ciekawą opcją jest płatność specjalnym kluczem, tak zwanym EuroKey-em. Umożliwia on korzystanie z myjni bez posiadania przy sobie drobnych monet. Wystarczy zgłosić się do pracownika myjni, wpłacić drobną kaucję za klucz, doładować konto i przez najbliższy czas nie musimy się martwić brakiem drobnych monet w portfelu.

Wydaje się więc, że samoobsługowe myjnie bezdotykowe są najlepszym sposobem na doprowadzenie wyglądu zewnętrznego naszego cacka do porządku. Dodatkowym atutem jest to iż samochód możemy umyć o każdej porze dnia i nocy, przy czym w godzinach od 22 do 6 rano długość mycia za tą samą cenę jest dłuższa o 15%.

Więcej informacji na anika.torun.pl

Autor: Łukasz Czachor

Galeria fot. Michał Jasiński Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 1Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 2Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 3Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 4Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 5Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 6Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 7Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 8Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 9Korzystanie z ręcznej myjni bezdotykowej pozwoli nam umyć auto nie wydając z portfela więcej niż 10z - 10

Komentarz do artykułu

misiek napisał(a) dnia: 2012-12-01

Jasne... rewelacyjna szkoda że technologicznie strasznie przestarzała i mało skuteczna

Iwona napisał(a) dnia: 2011-11-19

Witam jestem kobietą i nigdy nie korzystałam z takich myjni ale mąż mnie namówił i podjechałam swoim polo i pracownik myjni pokazał mi jak umyc auto, był naprawde bardzo miły. Wypróbowłam wszystkie programy po kolei moje auto wyglądało super i odziwo nie byłam mokra. Dla mnie rewelacja moje koleżanki też już się myją. Buziaki pa.

benek napisał(a) dnia: 2011-11-18

Witam
korzystam reguralnie z tej myjni jest super! nie oszukują na pewno na chemii, bo za kilka złotych wprawiony człowiek super umyje auto na innych trzeba wydac koło 20zł. i efekt nie jest zadawalajacy.

W dodatku w biurze autospa można zrobic dodatkowe rzeczy aby auto wyglądało jeszcze lepiej i kupić profesjonalną chemię do kosmetyki auta za małe pieniądze jeszcze raz polecam.

Filip napisał(a) dnia: 2011-11-14

Myjnia bezdotykowa jak sama nazwa wskazuje polega na myciu bez narażania lakieru na porysowania wskutek tarcia szmatą, gąbką, szczotką itp.

Zakazu używania gąbki jest tak naprawdę przestrogą przed wyżej opisanym skutkiem.

Jeżeli myjesz rzadko, mocno zabrudzone auto to radzę odwiedzić myjnie ręczną lub bezdotykową wyposażoną w dobrą chemię ?nie chrzczoną?. Na myjniach firmy BKF 1. program mycia to szampon który ma za zadanie zmiękczyć brud. Po opryskaniu odczekaj 1-2 minuty i dopiero przystąp do mycia zasadniczego. Efekt będzie taki sam jak ?ruszenie? brudu szczotką. Kolejnym powodem zakazu używania gąbki jest kasa. Gdy podczas twojego mycia gąbką ustawi się kolejka to jest duże prawdopodobieństwo, że jeden z oczekujących po prostu zrezygnuje. Jeżeli nadal jesteś zwolennikiem używania gąbki to myj wieczorem gdy nikogo nie ma.

Fifi napisał(a) dnia: 2011-11-14

musze wprost zadać to pytanie: dlaczego na myjniach bezdotykowych nie można użyć nawet swojej gąbki ???? !!!!!!!! często mysie wodą z jakimś środkiem myjącym działa tak naprawde jak zwykłe polanie wodą, czyli nie umyje nic póki jakąś gąbką czy szmatką nie przetrzemy po lakierze, więc ponawiam pytanie:

dlaczego na myjniach bezdotykowych nie można użyć nawet swojej gąbki ???? !!!!!!!!

Wielin napisał(a) dnia: 2011-11-13

Potwierdzam ze ta myjnia jest rewelacyjna. Korzystalem z wielu samoobslugowych ale na innych pozostają smugi po splukaniu. Tutaj nie ma tego problemu.

Mojego Accorda potrafię umyć za 7 PLN. Tak wiec rewelacja.

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska