Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Jak zabezpieczyć motor przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć motor przed kradzieżą?

Data publikacji: 2018-05-14

Nietrudno się domyślić, że odpowiednio zabezpieczony motor zawsze minimalizuje szanse kradzieży jednośladu. Zobacz, jak warto zabezpieczyć swój motor przed kradzieżą.

Statystyki jednoznacznie pokazują, że w dzisiejszych czasach kradzieże jednośladów są na porządku dziennym. Jeśli kradzieży nie da się udaremnić, lub jeśli motor po kradzieży nie zostanie błyskawicznie znaleziony, możemy już nigdy nie zobaczyć swojego jednośladu. Nie daj szansy złodziejowi i już teraz sprawdź, jak zabezpieczyć motor przed kradzieżą.

Jak zminimalizować wszelkie szanse na kradzież motoru?

Odpowiednie miejsce postoju

Nie wszyscy wiedzą, że zminimalizowanie szansy na kradzież jednośladu jest możliwa dzięki odpowiedniemu miejscu postoju. Motocykl zaparkowany na niestrzeżonym parkingu, a do tego pozostawiony tam na całą noc, będzie znacznie łatwiejszym łupem dla złodziei, aniżeli motor zaparkowany w garażu lub w innym, mało widocznym miejscu. Dlaczego? Otóż szacuje się, że najwięcej kradzieży motoru to kradzieże spontaniczne. Złodziej widzi niezabezpieczony lub słabo zabezpieczony motor i postanawia go sobie przywłaszczyć. Szansa na kradzież jednośladu przez zorganizowaną grupę przestępczą jest znacznie mniejsza, aniżeli kradzież jednośladu przez przypadkowego złodziejaszka. Jeśli zastanawiasz się, jak uchronić motor przed kradzieżą, po prostu w miarę możliwości usuń go z zasięgu wzroku potencjalnego złodzieja.

Zainwestuj w dobre zabezpieczenia antykradzieżowe

Dziś na rynku dostępne są rozmaite zabezpieczenia antykradzieżowe do motoru. Najczęściej stosowane to: łańcuch antykradzieżowy do motocykla, blokada na tarczę hamulcową, a także głośny alarm zamontowany do jednośladu. Czy wszystkie zabezpieczenia antykradzieżowe są w stu procentach skuteczne? Z pewnością żadne zabezpieczenie nie daje stuprocentowej gwarancji, bowiem niemal każde zabezpieczenie motoru może zostać złamane przez złodzieja. Pamiętajmy jednak, że wszelkie zabezpieczenia antykradzieżowe, o ile są wykonane z wysokiej jakości materiałów, wydłużają czas potrzebny na kradzież jednośladu. A z kolei wydłużony czas kradzieży stanowi ryzyko dla złodzieja, który finalnie może postanowić znaleźć inny, znacznie łatwiejszy łup.

Monitoring pojazdu

Choć w niektórych przypadkach zostawianie jednośladu pod okiem jakiegokolwiek monitoringu może odstraszyć złodzieja, to niestety niektórzy z nich nie obawiają się kamer. Na szczęście istnieje zupełnie inny, jednak o wiele bardziej skuteczny rodzaj monitoringu. Chodzi o monitoring GPS dla pojazdów, oferowany przez https://www.gpsguardian.pl/. Choć monitoring pojazdów nie jest zabezpieczeniem antykradzieżowym, to jednak pozwala na natychmiastowe namierzenie i sprawne odzyskanie skradzionego pojazdu. Im więcej czasu upłynie od kradzieży, tym nasz motocykl może zostać narażony na coraz poważniejsze szkody. Od zarysowań, przez poważne uszkodzenia powstałe w wyniku nieodpowiedzialnej jazdy złodzieja, aż po rozłożenie jednośladu na części, których już nigdy możemy nie odzyskać.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska