Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Jaki jest zakres ubezpieczenia assistance

Jaki jest zakres ubezpieczenia assistance?

Data publikacji: 2014-02-20

Ubezpieczenie assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. W praktyce towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej dodają je do pakietu autocasco - w wariancie podstawowym bezpłatnie, zaś w wersjach poszerzonych za niewielką opłatą.

Pakiet świadczeń ochronnych, jakie możemy w ramach tego ubezpieczenia otrzymać, wydaje się nieoceniony (zwłaszcza przy dalekich podróżach). Na co zatem możemy liczyć?

Podstawowy, rozszerzony, pełny, premium - to tylko niektóre z nazw, których ubezpieczyciele używają do określenia pakietów assistance. W praktyce zakresy ochrony oferowanej w ramach poszczególnych wariantów ubezpieczenia assistance mogą się znacząco różnić. Stąd przed zakupem polisy warto je dokładnie przeanalizować.

Zakres ubezpieczenia kontra cena

Najlepiej jeśli pakiet assistantce jest idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Szeroki zakres zabezpieczeń wymaga zainwestowania dodatkowych środków finansowych. Jednakże skala korzyści w odniesieniu do wyłożonych pieniędzy wydaje się wtedy niewspółmierna. Jeśli jednak nasze możliwości finansowe nie pozwalają na dodatkowe inwestowanie w tym zakresie, powinniśmy pomyśleć przynamniej o pewnych podstawowych opcjach tego ubezpieczenia. Dla przykładu, znane i cenione na rynku towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva, już nawet przy zakupie samego ubezpieczenia OC dokłada assistance w gratisie.

Szkody objęte ochroną

Ochrona assistance dotyczy najczęściej szkód powstałych na terenie Polski oraz niektórych krajów europejskich (w wariantach rozszerzonych). Zazwyczaj jest określana również limitem kilometrów do którego będzie holował uszkodzony pojazd.

Ubezpieczenie w podstawowej wersji obejmuje zazwyczaj naprawy pojazdu miejscu zdarzenia (będącego następstwem wypadku) oraz jego holowanie - jeśli naprawy nie da się przeprowadzić na miejscu. Rozszerzone wersje assistance proponują zaś już prawdziwie bogactwo ochrony. Możemy liczyć wtedy na udzielenie pomocy (holowanie, samochód zastępczy, dostawę części zamiennych, nocleg, organizację dalszej podróży, pomoc tłumacza w obcym kraju itp.) nie tylko w razie kolizji lub wypadku, ale także przypadku jego kradzieży, kradzieży części składowych pojazdu lub awarii. Co więcej, często ochrona jest zapewniania również w przypadku takich zdarzeń, jak: rozładowanie akumulatora, zagubienie kluczyków, brak paliwa, uszkodzenie opony itp. Jak widać, przekrój możliwości zabezpieczenia jest ogromny. Nie warto więc ryzykować.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

oliwia napisał(a) dnia: 2014-04-10

Jeżeli czegos w umowie nie rozumiem to pytam jakie mam obowiązki i prawa ubezpieczenie assistance
gwarantuje nam wiele usług które uniemożliwiają podróżowanie przydaje się to zwłaszcza za granicą kraju. Mieliśmy kiedyś stłuczkę i takie ubezpieczenie pomogło nam spokojnie skończyć podróż na szczęście nic nikomu się n ie stało tylko autko ucierpiało.

michał napisał(a) dnia: 2014-04-08

Właśnie assistance. Każdy wie, że jest ale mam wrażenie, że nie każdy wie jaki zakres usług świadczy to ubezpieczenie. Rzeczywiście z przyjemnością przeczytałem artykuł.

syrenka napisał(a) dnia: 2014-04-05

Jeśli wybieram się w dalszą podróż, planuję wyjazd NWW jest przydatne, nie muszę martwić się co zrobię kiedyś coś się wydarzy daleko od miejsca zamieszkania.

marta napisał(a) dnia: 2014-04-04

Ciekawy artykuł troche ważnych informacji zebranych razem. Mi z pewnością wiele rzeczy wyjaśnił .

Fifi napisał(a) dnia: 2014-02-24

niestety jakiś czas temu mój kolega miał okazję się przekonać jak w praktyce może działać taki assistance, pewne towarzystwo zaoferowało za nieco ponad 5 zł pomoc przy przebiciu opony czy też utracie powietrza z koła, jak już do tego doszło okazało się że dotyczy to samochodów max 3 letnich !!! niestety samochód 10cio letni ma zupełnie inne ogumienie niż trzy letnie - tak pewnie sądzi ten ubezpieczyciel
niestety często polegamy na tym co mówi agent ubezpieczeniowy i ślepo mu wierzymy, wydajemy pieniądze a przez jakiś kruczek i tak z pomocy nie możemy skorzystać

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?