Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Koszty utrzymania floty pojazdów ? czy telematyka jest w stanie je obniżyć?

Czy telematyka obniży koszty floty?

Data publikacji: 2018-12-27

Informacje zawsze były cenne, a analitycy firm transportowych zawsze poszukiwali sposobów na ich zbieranie. Aktualnie dzięki systemom informatycznym możliwe staje się pobieranie danych w czasie rzeczywistym z każdego pojazdu firmowego.

To jest nie tylko zdecydowanie mniej obciążające samych kierowców i pozostały personel, ale również bardziej precyzyjne.

Z początku menadżerowie zarządzający flotami firmowymi wykorzystywali prymitywne metody komunikacji w celu lokalizowania wszystkich aut floty. Było to zajęcie bardzo pracochłonne i obarczone małą precyzją. Z czasem upowszechnienia się systemów GPS możliwe stało się nadzorowanie wszystkich pojazdów bez dodatkowego wysiłku. Aktualnie firmy takie jak https://teagle.io/ zbierają szereg informacji bez potrzeby angażowania w ten proces kierowców czy innych pracowników firm. Dzięki temu możliwe staje się diagnozowanie źródeł tworzenia nadmiernych kosztów, a także szukanie miejsc do usprawnień procesów.

Telematyka to wszechstronne narzędzie

Telematyka wdrożona do Twojej firmy, to przede wszystkim oszczędności. Badania przeprowadzone w 2018 r. przez Crown Commercial Service, w celu pokazania w jaki sposób telematyka wpływa na oszczędności i zyski w firmach, które wdrażają ją po raz pierwszy pokazały, że inwestycja ta przynosi średnio około trzykrotną korzyść kosztową. Najczęściej było to spowodowane zmniejszeniem kosztów utrzymania floty samochodów klienta oraz niższymi składkami ubezpieczeniowymi.

Korzystając z usług telematycznych w swojej firmie, możesz zyskać:

 • precyzyjne gromadzenie i analizę danych telematyki pojazdu, 
 • obniżone koszty utrzymania floty, 
 • wsparcie w zakresie bezpieczeństwa kierowców i przewożonych przez nich ładunków, 
 • zwiększoną produktywność,
 • lepsze bezpieczeństwo pojazdu, 
 • zarządzanie flotą zgodne z przepisami, 
 • zmniejszony ślad węglowy, 
 • ograniczanie zbędnych przebiegów, 
 • większą wydajność dla kontrahentów,
 • optymalizację zużycia paliwa, 
 • wykrywanie nieprawidłowości, 
 • optymalizację tras i wiele innych korzystnych warunków dla Twojej floty.

Telematyka w wielu przypadkach jest ogromnym impulsem rozwojowym dla przedsiębiorstw, które dzięki zbieranym przez nią informacji, są w stanie optymalizować obszary do tej pory niedostępne.

Telematyka – jak wyżej wspomniano, da wiele korzyści Twojej firmie. Czy warto wdrożyć takie usługi? Sami musicie zdecydować:

 • Paliwo ma prawdopodobnie największy wpływ na wynik kosztów eksploatacji floty. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży jest to wpływ i - co ważniejsze - że prawie niemożliwym jest jego zmniejszenie, 
 • Zrozumienie zużycia paliwa - poznaj swoje koszty! Średnio paliwo stanowi 25% kosztów operacyjnych małego lub średniego samochodu dostawczego, a około 50% ciężarówki lub autobusu. Obniżenie średniego rachunku za paliwo o 10% oznacza ogólne obniżenie kosztów operacyjnych. Jest to wartym zachodu,tym bardziej, że jest to możliwym do osiągnięcia, w szybkim czasie celem. 
 • Aktywnie oszczędzaj paliwo - istnieje wiele sposobów na aktywne oszczędzanie paliwa, a gdy już zrozumiesz zużycie paliwa, będzie to łatwym. Telematyka to rozwiązania, które mogą pomóc w uzyskaniu wysokich oszczędności w zakresie zużycia paliwa. Teorię oszczędności paliwa wykorzystujemy w praktyce, specjalizując się w analizie trendów, ustalaniu celów, wykorzystaniu pojazdu oraz zaangażowaniu kierowcy. 
 • Bądź na bieżąco z informacjami o swojej flocie - Koszty utrzymania w wyniku zużycia pojazdu mogą być niezwykle wysokie, nie wspominając już o konsekwencjach spowodowanych przestojem pojazdu. Jednak podobnie jak w przypadku kosztów paliwa nie można ich zmniejszyć; monitorowanie i zmiana sposobu prowadzenia pojazdów może mieć bezpośredni wpływ na to, jak często części pojazdów wymagają wymiany lub serwisowania. Ograniczenie trudnych warunków jazdy, takich jak przyspieszenie, hamowanie i pokonywanie zakrętów, może znacznie obniżyć koszty konserwacji nawet o średnio 20 procent. 
 • Skuteczna telematyka oznacza bycie proaktywnym. Dzięki zrozumieniu krytycznych zdarzeń, które zdarzają się na co dzień w Twojej flocie, możesz przewidywać trendy i planować konserwację bardziej efektywnie. Zmniejsza to czas pojazdu wyłączonego z trasy i zwiększa wykorzystanie floty, a także pozwala zaoszczędzić znaczne pieniądze. Nasze rozwiązanie ostrzega Cię w czasie rzeczywistym o ważnych zdarzeniach, a także dostarcza informacji na temat zarządzania na wysokim poziomie, aby zrozumieć, co dzieje się z Twoją flotą i odpowiednio planować. 
 • Zapewnij optymalizację kosztów eksploatacji pojazdów, pod każdym kątem. Koszty eksploatacji floty różnią się w zależności od firmy, więc w jaki sposób można zoptymalizować wszystkie obszary działalności floty? Posiadanie dostępu do danych twojej floty oferuje cenny wgląd w codzienne czynności, które mogą przynieść znaczne oszczędności, zarówno finansowe, jak i praktyczne. Dane, które udostępniamy, pomogą Ci zoptymalizować trasy oraz wykorzystanie pojazdu,

Wszystkie główne czynniki, jakie niosą ze sobą rozwiązania telematyczne - większa kontrola, redukcja kosztów, poprawa bezpieczeństwa i zapewnienie lepszej satysfakcji klienta - są niezbędne, aby zaoferować menedżerom floty panoramiczne spojrzenie na funkcjonowanie całej floty i siły roboczej. Telematyka dostarcza praktycznych informacji na temat usprawnienia biznesu, a te uzyskane spostrzeżenia mogą być skutecznie wykorzystane do zniwelowania luk operacyjnych i wzmocnienia głównych obszarów działalności, a tym samym tyczenia prostej drogi dla wzrostu zysków i dochodów. Decyzja o korzystaniu z usług telematycznych i pełne wykorzystanie jej funkcji pomoże zaoferować lepszą obsługę klienta i tym samym prześcignąć swoich konkurentów w branży.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska