Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
nawigacja

Omiń korki we Wszystkich Świętych

Data publikacji: 2012-10-29

Czas 1-3 listopada to okres natężonego ruchu w okolicach cmentarzy. Zmiana organizacji ruchu, zamknięte ulice, źle oznakowane objazdy i piesi - to najczęstsze przyczyny wydłużenia podróży. Pomocne będą wtedy nawigacje z funkcją omijania korków.

Czas Wszystkich Świętych i Zaduszek to próba cierpliwości dla kierowców. To jeden z kilku okresów w roku, kiedy znacząco wzrasta ilość kierowców, a liczba przejezdnych ulic w miejscach ,do których jadą zostaje ograniczona. Jeśli ma się możliwość, najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. W przypadku, gdy cmentarz znajduje się daleko od domu lub położony jest w innym mieście, polecamy zaopatrzyć się w dobrą nawigację, która pomoże ominąć zakorkowane ulice i poprowadzi kierowców sprawnie do celu.

W miastach wiele odcinków na okres świąt zostaje wyłączonych z ruchu na rzecz pieszych, o czym nawet mieszańcy tych miast mogą nie wiedzieć. To znacząco utrudnia poruszanie się, a także wydłuża czas spędzony w samochodzie.

- Dzień Wszystkich Świętych i następny - Dzień Zaduszny, to czas kiedy tzw. niedzielni kierowcy ruszają na drogi i robi się tłoczno. Nasza usługa Navmax Traffic Control, która jest aktualizowana co 2 minuty, wyznacza trasę biorąc pod uwagę wszelkie utrudnienia w ruchu - ulice, przez które przejazd jest zablokowany oraz korki. - podkreśla Konrad Telakowiec - członek zarządu Navmax Sp. z o.o. odpowiedzialny w spółce za rynek mobile.

Dzięki corocznej "Akcji Znicz" możemy liczyć na dodatkowe patrole policji. Pamiętajmy także o aktywnych fotoradarach.

- Ważne jest, byśmy zachowali bezpieczeństwo na drogach. W ubiegłym roku w długi weekend listopadowy zginęło 51 osób, 592 zostało rannych w 464 wypadkach. Przyczynami wypadków była nadmierna prędkość, brawura i zmęczenie prowadzących auta. Żadna nawigacja nie uchroni przed wypadkami, ale takie funkcje jak Navmax Traffic Control pozwolą zaoszczędzić cenny czas, dzięki czemu kierowca dojedzie na miejsce mniej zmęczony. Dodatkowo nawigacja Navmax ostrzega swoich użytkowników przed fotoradarami i miejscami częstej kontroli prędkości co niektórym kierowcom pozwoli zaoszczędzić pieniądze - podkreśla z przymrużeniem oka Pan Konrad.

Przezorność kierowców, rozwaga i spokój pomogą im dotrzeć na groby bliskich i bezpiecznie wrócić do domu po długim weekendzie. Pamiętajmy także o przydatnych urządzeniach takich jak nawigacje oraz ich ułatwiających życie funkcjach, które umożliwiają omijanie korków. Pomogą one kierowcom przetrwać ten trudny czas na drogach.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska