Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Nowy cykl - TRIP TIP, czyli co spakować na wakacyjną wycieczkę

Co spakować na wakacyjną wycieczkę?

Data publikacji: 2015-08-12

Rusza nowy cykl akcji społecznej "Bezpieczne dziecko w podróży". Pod nazwą "TRIP TIP" ambasadorzy akcji i zaproszeni blogerzy podzielą się swoimi patentami, co spakować do bagażnika i co może okazać się niezbędne w wakacyjnej podróży.

Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. poz. 591) wdraża przepisy UE, dotyczące zasad przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych. W porównaniu do dotychczasowych przepisów zniknęło kryterium wieku dziecka, a pozostało jedynie kryterium wzrostu, tj. poniżej 150 cm. Tak więc również dziecko, które ukończyło 12 lat, a jednocześnie nie osiągnęło wymaganego wzrostu, powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.

Nowy cykl - "TRIP TIP", czyli co spakować na wakacyjną wycieczkę

"Bezpieczne dziecko w podróży" to ogólnopolska akcja społeczna, która ruszyła już w lipcu bieżącego roku i będzie trwać przez okres wakacji. Nie jest to przypadkowa data - w tym czasie ma miejsce najwięcej wypadków samochodowych z udziałem dzieci. W zeszłym roku, tylko w ciągu dwóch miesięcy, spowodowano ponad 6500 wypadków, w których zginęło prawie 600 osób. Dlatego głównym celem akcji jest edukacja rodziców w zakresie bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem, dotarcie do jak największej liczby rodzin zmotoryzowanych oraz zachęcenie rodziców do analizy bezpieczeństwa ich dzieci w trakcie podróży.

Firma Britax Römer to główny partner akcji, który jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym, która na rynku znajduje się już od ponad 40 lat. Wiedza i ogromne doświadczenie przekładają się na jakość produktów marki. Dzięki ciągłym pracom badawczo-rozwojowym, firma Britax Römer, oferuje swoim klientom praktyczne rozwiązania, które są przydatne każdego dnia. Chęć zwiększenia świadomości wśród rodziców na temat ochrony i bezpieczeństwa dzieci podczas podróży samochodem, to tylko jeden z powodów zorganizowania kampanii.

- Bez względu w jaką podróż się wybieramy z naszym dzieckiem, czy jest to pierwsza podróż do domu ze szpitala, czy weekend u dziadków lub w górach, to musimy w pierwszej kolejności pamiętać o jego bezpieczeństwie - mówi Małgorzata Gromadzka, Brand Manager głównego dystrybutora marki Britax Römerw Polsce (PUW Akpol Sp. z o.o.). - W tym wypadku nie można iść na skróty. Aby zapewnić ochronę naszym dzieciom musimy dobrać właściwy fotelik do jego budowy ciała. Fotelik, który dzięki najnowszym technologiom czuwa nad dzieckiem i zapewnia mu komfortową jazdę. Dzieci powinny jeździec w fotelikach od pierwszych dni życia aż do osiągnięcia wzrostu 150 cm.

W ramach akcji społecznej "Bezpieczne dziecko w podróży" powstał drugi cykl filmów pt. "TRIP TIP", czyli praktyczne porady dla podróżujących z dziećmi. Każdy rodzic w pełni chce wykorzystać wolne wakacyjne dni, aby spędzić je ze swoją rodziną. Mogą to być dłuższe wyjazdy samochodem lub po prostu spacery z małym dzieckiem w wózku. Ze względu na panujące upały należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby naszego malucha.

W najnowszych odcinkach "TRIP TIP" ambasadorzy akcji oraz zaproszeni do współpracy blogerzy - Alicja Wegner (http://www.mamalla.pl/) oraz Joanna Górska (http://www.wypaplani.pl/) postanowili podzielić się swoimi patentami, co spakować do bagażnika auta i co może okazać się niezbędne w podróży samochodem, jak również podczas wycieczki pieszej z dzieckiem w wózku. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.bezpiecznedzieckowpodrozy.pl, na której będą pojawiały się informacje prasowe dla mediów oraz zapowiedzi planowanych spotkań.

Autor: Jazda Miejska

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu

mama napisał(a) dnia: 2015-09-01

Przed nami dopiero wakacyjny wyjazd,, skorzystamy:)

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska