Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Oleje silnikowe do każdego typu samochodu

Oleje silnikowe do każdego typu samochodu

Data publikacji: 2018-01-30

Wybór odpowiedniego oleju, który prawidłowo zadba o stan silnika, wcale nie jest łatwy. Na rynku istnieje bogaty wybór, jednak należy sprawdzać oznaczenia bo inny olej może być potrzebny do auta benzynowego a inny do diesla.

Nie mając rozeznania w tej dziedzinie, warto skorzystać z pomocy fachowca, by dobrać jego odpowiedni rodzaj.

Rodzaje olejów silnikowych

W zależności od potrzeb i oczywiście rodzaju silnika można wybrać:

  • olej półsyntetyczny 
  • olej syntetyczny 
  • olej mineralny 

Jak prawidłowo dobrać olej silnikowy?

Chcąc utrzymać silnik w dobrym stanie, oczywiście nie ma tutaj znaczenia czy samochód ma dziesięć lat, czy rok, ważne, by stosować olej, który polecany jest przez producenta pojazdu. W praktyce jednak mało kto zwraca uwagę na to, dlatego olej powinien być dobrany konkretny pod rodzaj silnika. Warto jednak pamiętać, żeby nie mieszać ze sobą różnych olei, bo takie rozwiązania mogą doprowadzić do uszkodzenia elementów silnika. 

Dobry olej do diesla

Obecnie oleje dostępne na rynku są dobrej jakości i spełniają wszystkie normy, bez względu czy są przeznaczone do silników wysokoprężnych, czy tylko benzynowych, powoduje to, że trudno jest jednoznacznie wskazać który olej faktycznie sprawdzi się tylko przy dieslu. W przypadku nowego samochodu warto przed wymianą oleju dokładnie dopytać jaki rodzaj i jaki producent będzie najlepszy.

Oleje mineralne czy syntetyczne?

Zastanawiając się jaki rodzaj oleju warto zastosować w samochodzie czy syntetyczny, czy mineralny, warto najpierw dokładnie sprawdzić, co posiadają w swoim składzie. Obecnie oleje syntetyczne są ciągle ulepszane, tak by zapewniały jeszcze lepszą pracę silnika, co ważne ten rodzaj jest polecany przez samochodowe koncerny. Według opinii fachowców syntetyki są znacznie lepsze, bo mogą pracować w wyższych temperaturach, jak i dużych naciskach na smarowne powierzchnie, a niestety oleje mineralne pod tym względem zostają daleko w tyle.

Gdzie najlepiej kupować oleje silnikowe?

Wybór olejów silnikowych jest imponujący. Miejsc, w których można je nabyć, również nie brakuje. Tutaj https://www.petrostar.pl/oleje/oleje-samochodowe, można nabyć każdego typu olej. Oczywiście stacjonarne sklepy motoryzacyjne, serwisy czy stacje benzynowe, również posiadają w swojej ofercie taki asortyment, więc w tej kwestii miejsce zakupu istotne nie będzie, ważne jest, by wybrać odpowiedni typ i pojemność.

Dolewanie oleju do silnika

Jeśli po sprawdzeniu poziomu oleju okaże się, że trzeba go dolać, należy pamiętać, by nie mieszać różnych typów, tylko koniecznie dolać taki sam olej, jaki znajduje się w układzie. Najlepiej jest zakupić mała litrową butelkę zapasową, którą zawsze można wozić w bagażniku, bo przecież nigdy nie wiadomo co może przytrafić się na drodze.

Wymiana oleju i filtrów

Każdy kierowca powinien pamiętać, o systematycznej wymianie oleju i filtru. Taką czynność należy wykonać po przejechaniu określonej ilości kilometrów.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska