Ogłoszenia sprzedaż samochodu
opony-zimowe

Oponiarskie nowości

Data publikacji: 2014-11-12

Sezon na wymianę opon na zimowe już praktycznie się zaczął. Lada moment temperatura spadnie poniżej 0 st. Celsjusza, a na drogach zalegnie śnieg. Warto zapoznać się z nowościami producentów zimowych opon.

Przed każdy sezonem największe koncerny oponiarskie przygotowują swoje nowości. Nowsze modele opon zazwyczaj cechują się jeszcze lepszymi osiągami od swoich poprzedników, ale nie brakuje też zupełnie nowych serii. Oto najciekawsze modele z klasy premium oraz klasy ekonomicznej.

Opony klasy premium

Continental WinterContact TS 850 P

To opona premium, stworzona z myślą o samochodach osobowych klasy średniej, luksusowych oraz SUV-ach. Jest to następca modelu TS 830 P i charakteryzuje się jeszcze lepszym prowadzeniem na śniegu oraz suchej nawierzchni. Udało się to osiągnąć, dzięki zastosowaniu dość nietypowego, jak na oponę zimową, bieżnika asymetrycznego. Dzięki temu ogumienie większą powierzchnią styka się z podłożem, co bezpośrednio przekłada się na przyczepność.

- Poprzedni model, czyli TS 830, cieszył się sporą popularnością wśród naszych klientów. Opona zebrała bardzo dobre opinie i ze średnią oceną 5,2 gwiazdek na 6 możliwych jest jedną z najlepszych. Jeśli nowy model oferuje lepsze osiągi, to o jakość nie trzeba się martwić - mówi Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Oponeo.pl.

Opona jest dostępna w rozmiarach od 16 do 19 cali.

Michelin Alpin 5

To już piąta wersja bardzo cenionej opony klasy premium od marki Michelin, która powstała z myślą o samochodach osobowych. Producent przez 4 lata pracował nad stworzeniem tego ogumienia. Opona jest wyposażona w bieżnik kierunkowy, który jeszcze lepiej odprowadza wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni koła. Poza tym opona jest ekologiczna, ponieważ skład mieszanki został wzbogacony o olej słonecznikowy i krzemionkę, dzięki czemu ogumienie pozostaje elastyczne nawet w bardzo niskich temperaturach.

Opona jest dostępna w rozmiarach od 15 do 17 cali.

Vredestein Snowtrac 5

To kolejna opona, stworzona z myślą o najbardziej wymagających kierowcach aut osobowych. Producent wyposażył ją w bardzo agresywny bieżnik kierunkowy, dzięki któremu ogumienie oferuje dobre właściwości jezdne w praktycznie każdych warunkach od deszczu, przez śnieg i lód i na suchej drodze kończąc. Firma Vredestein chwali się tym, że opona generuje bardzo niski hałas zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu.

Opona jest dostępna w rozmiarach od 14 do 16 cali.

Opony klasy ekonomicznej

Dayton DW510 EVO

Dayton DW 510 EVO to dość uniwersalna opona klasy ekonomicznej, stworzona z myślą o różnych typach aut osobowych. Jest to ulepszona wersja bardzo popularnej na polskim rynku opony Dayton DW510. Opona nie tylko cechuje się niską ceną i wysoką trwałością, ale także dobrymi osiągami w różnych warunkach pogodowych. Opona dostępna jest w rozmiarach od 13 do 17 cali.

Matador MP54 Sibir Snow

Opona przeznaczona do małych i średnich aut osobowych. Matador to marka należąca do koncernu Continental. Model MP54 Sibir Snow charakteryzuje się przede wszystkim dobrą przyczepnością i krótką drogą hamowania na śniegu i lodzie oraz poprawionymi osiągami na mokrej nawierzchni. Opona dobrze radzi sobie z odprowadzaniem śniegu, błota pośniegowego oraz wody. Opona jest dostępna w rozmiarach od 13 do 15 cali.

Sportiva Snow Win 2

Opona stworzona z myślą o różnych autach osobowych. Charakteryzuje się kierunkowym bieżnikiem, który zapewnia dobre odprowadzanie wody i błota pośniegowego, lepszą przyczepność, a tym samym krótszą drogę hamowania i bardziej precyzyjne manewrowanie. Producent zapewnia, że opona uchroni kierowcę przed zjawiskiem aquaplaningu. Sportiva Snow Win 2 jest także stosunkowo cicha tak wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Opona jest dostępna w rozmiarach od 13 do 18 cali.

Autor: Oponeo

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska