Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Perfekcyjna Pani Kierowca

Perfekcyjna Pani Kierowca

Data publikacji: 2014-05-26

W razie awarii potrafi samodzielnie wymienić koło, kontroluje stan płynów w aucie, a zakup opon i felg jest dla niej przyjemnością. Nowoczesna kobieta dba zarówno o siebie, jak i o to, czym jeździ.

Codzienna pielęgnacja

Podobnie jak o odpowiedni strój czy makijaż, kobiety troszczą i o swoje auta. - Zwiększa się odsetek pań, które traktują swój samochód nie tylko jako pojazd do przemieszczania się, ale coś więcej ? mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna portalu Motocaina.pl. ? Potrafią o niego odpowiednio zadbać, wiedzą też, co drzemie pod maską, gdyż dobrze znają historię serwisowania. Takie kobiety są świadome, że należy kontrolować stan oleju silnikowego, płynu chłodniczego, robić przeglądy klimatyzacji, a nawet potrafią rozpoznać, że np. kończą się klocki hamulcowe w ich ukochanych autku.

Samodzielne panie nie potrzebują męskiego wsparcia, by auto ubezpieczyć, umyć czy sprawdzić ciśnienie w oponach.

Opony z e-sklepu

Właścicielki aut coraz chętniej samodzielnie kupują opony. Z danych Oponeo.pl wynika, że aż o 26% wzrosła w ubiegłym roku sprzedaż ogumienia wśród kobiet. ? Nasze klientki chętnie korzystają z możliwości dokonywania zakupów w sieci - mówi Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Oponeo.pl ? Narzędzia internetowe pomagają im wybrać odpowiedni produkt, a jeśli panie mają jakiekolwiek wątpliwości, korzystają z pomocy naszych specjalistów z Działu Obsługi Klienta.

Takie zakupy w internecie są wygodne i szybkie. E-sklepy oferują dodatkowe usługi, które sprawiają, że panie oszczędzają czas i wysiłek.

- Komplet ogumienia w najczęściej kupowanym rozmiarze waży ok. 30 kg - zaznacza Marcin Szwabiński, Manager projektu "Dostawa z montażem" w Oponeo.pl. - Przewiezienie ich do serwisu bywa kłopotem zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Aby odebrać opony bezpośrednio po montażu w serwisie samochodowym, wystarczy zamówić opony z dostawą do jednego z ponad 670 partnerów.

Czas na nowe felgi

Dla kobiet samochód jest wizytówką. Musi więc się pięknie prezentować. Felgi wyróżniają auto z tłumu i podkreślają jego charakter. Obręcze mają być ładne, komfortowe i bezpieczne. Część właścicielek aut traktuje je niczym buty, a ich zakup jest dla nich równie prosty. Elementem łączącym zakup butów i obręczy jest ich przymierzenie. O ile nowe szpilki łatwo przymierzyć w stacjonarnym sklepie, z felgami nie ma już takiej możliwości. Jak więc przekonać się, że będą pasowały? Dobrym rozwiązaniem pozostaje wygodny zakup przez internet i wirtualna przymierzalnia.

- Dostępna na naszej stronie przymierzalnia felg pozwala wczytać zdjęcie swojego samochodu i sprawdzić, jak wybrany model obręczy będzie się na nim prezentował - wyjaśnia Filip Biesek, Koordynator Działu Felg w Oponeo.pl.

Takie rozwiązanie pomaga bez wychodzenia z domu zadbać o wizerunek swojego auta.

Awaria pod kontrolą

Panie przykładają wagę do tego, jak auto wygląda i sprawuje się na co dzień, ale też potrafią poradzić sobie w sytuacji kryzysowej na drodze. Zapobiegliwe prócz trójkąta ostrzegawczego wożą w bagażniku kamizelkę odblaskową i zestaw podstawowych narzędzi. Są one pomocne, gdy pojawia się konieczność wymiany koła.

- Pierwszy raz koło w samochodzie wymieniałam prawie 40 lat temu - mówi Maria Kolasa, która jeździ już prawie 50 lat. - Był zimowy wieczór, a ja wracałam z małymi dziećmi z dłuższej podróży. Zamiast czekać na pomoc, wystarczyło złapać za narzędzia i wykazać się zdecydowaniem. Koło sprawnie wymieniłam, czym zaskoczyłam i dzieci, i męża.

Zapobiegliwe panie, które nie wożą w aucie zapasowego koła, mogą zaopatrzyć się w tzw. koło w sprayu czyli środek pozwalający na dalszą jazdę po niewielkim uszkodzeniu opony. Dzięki temu szybciej wracają za kierownicę.

Bezpieczna podróż

Perfekcyjna Pani Kierowca przestrzega zasad Kodeksu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo swoje i pasażerów.

- Coraz więcej pań jest perfekcyjnie wyszkolonych jeśli chodzi o jazdę nie tylko tę bezpieczną, w ruchu drogowym, ale również na torach - dodaje Katarzyna Frendl z Motocaina.pl. - Kobiety wiedzą, że należy doskonalić swoje umiejętności, bo nikt nie staje się perfekcyjnym kierowcą ot tak.

Badania udowadniają, że panie jeżdżą bezpieczniej i stanowią na drodze mniejsze zagrożenie niż mężczyźni. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że to panowie kierujący pojazdami byli sprawcami większości wypadków drogowych w 2013 roku. Spowodowali oni 74,1% wypadków, podczas gdy kobiety 21,4%.

Perfekcyjna Pani Kierowca dba o stan swojego samochodu i o bezpieczeństwo na drodze. Przykłada wagę do tego jak i czym jeździ.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska