Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Polisa Autocasco to ubezpieczenie nie tylko samochodu, ale również bagażu.

Zima bezpieczniejsza z polisą AC

Data publikacji: 2011-12-27

Zimowa aura sprawia, że kierowcy mają więcej problemów ze swoim autem niż zwykle. Rozładowany akumulator, zamarznięte drzwi, poranne skrobanie szyb - to tylko niektóre przeszkody. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o tym, jak ją pokonać.

W miesiącach zimowych mamy do czynienia z trzykrotnie większą liczbą kolizji i awarii samochodów niż w pozostałych porach roku.

- Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowuje się zwykle w okresie przedświątecznym, gdy na drogach panuje wzmożony ruch. W tym czasie ludzie tłumnie ruszają do sklepów. Duża liczba samochodów na ulicach powoduje korki, a co za tym idzie stłuczki. Dodatkowo intensywne opady paraliżują niejedno miasto, a minusowe temperatury często zamieniają ulice w lodowiska. Zima stanowi zatem spore wyzwanie dla kierowców - mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

W takich warunkach o wypadek nie trudno. Dzięki polisie AC zyskujemy poczucie bezpieczeństwa szczególnie w sytuacji, gdy do kolizji dojdzie z naszej winy lub nie znamy sprawcy.

- Polisa Autocasco jest dobrowolnym typem ubezpieczenia, które zimą może okazać się niezwykle przydatne. Przede wszystkim pokryje ona szkody związane z naprawą auta, gdy to my ponosimy winę za jego uszkodzenie. Do polisy AC możemy dodatkowo wykupić ubezpieczenie bagażu. Ochrona obejmuje wtedy rzeczy osobiste przewożone w aucie takie jak telefon komórkowy, laptop, nawigacja samochodowa, aparat cyfrowy, fotelik czy wózek dla dzieci oraz box dachowy. Zatem warto rozejrzeć się za odpowiednią polisą, która zagwarantuje nam wypłatę odszkodowania w razie zniszczenia lub uszkodzenia samochodu i bagażu - radzi Maciej Kuczwalski.

Do tej pory kierowców odstraszał stereotyp wysokich cen polis AC. Jednak w rzeczywistości są one dużo tańsze. Przykładowo, polisa AC dla 4-letniego VW Golfa w zależności od wariantu oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowego kosztuje od 700-1000 zł. Co więcej, istnieje wiele sposobów, które mogą obniżyć cenę tego ubezpieczenia.

- Jednym z nich jest skorzystanie z tzw. wariantu pakietowego, czyli wykupienia np. polisy AC razem z OC. Oprócz tego Klienci, którzy posiadają zniżkę OC, mogą liczyć nawet na 40 proc. tańsze ubezpieczenie Autocasco. Wszystkie szczegóły ubezpieczeń przybliżą kierowcom konsultanci CUK Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. W zaledwie kilka minut możemy przedstawić oferty 20 czołowych Towarzystw Ubezpieczeniowych i doradzić w wyborze tej najbardziej atrakcyjnej - mówi Maciej Kuczwalski.

Każdy kierowca samodzielnie może przeprowadzić wstępną symulację wysokości swojej składki dzięki kalkulatorowi, który umieszczony jest na stronie internetowej www.cuk.pl.

Autor: Łukasz Czachor

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska