Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Przygotowanie motocykla do wiosennego sezonu

Sezon motocyklowy czas zacząć!

Data publikacji: 2011-03-27

Za nami pierwszy dzień wiosny, tak więc czas najwyższy wyciągnąć z garażu motocykl i wyruszyć w podróż. Zanim jeszcze ostatecznie odpalimy naszego rumaka, warto profilaktycznie wykonać standardowe czynności serwisowe.

Początek wiosny to idealny czas na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. W marcu jesteśmy niestety jeszcze uzależnieni od pogody, która lubi płatać figle - w końcu "w marcu jak w garncu". Niemniej jednak to właśnie teraz słońce zaczyna mocniej przygrzewać i chcemy spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Warto wykorzystać ten miesiąc na odpowiednie przygotowanie motocykla do wyruszenia w podróż na Mazury czy nad morze.

Pierwszą standardową czynnością, jaką powinnyśmy wykonać jest sprawdzenie poziomu oleju w układzie smarowania motocykla. W zależności od jego marki i modelu, proces ten przebiega różnie. Najlepiej jest przeczytać w tej kwestii instrukcję obsługi lub znaleźć wskazówki zamieszczone na serwisach internetowych.

Smarowanie łańcucha to równie ważna czynność serwisowa. Jego ogniwa powinny być zawsze pokryte warstwą smaru. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, jednak najefektywniejszy jest produkt dostępny w aerozolu. Zawiera on rozpuszczalnik, jego konsystencja jest bardzo rzadka, a co za tym idzie jest łatwy do rozprowadzenia.

Dobrze przygotowany do sezonu motocykl, powinien być również wyposażony w odpowiednie oświetlenie. Philips proponuje w tej kwestii żarówki reflektorowe XP Moto, które emitują nawet do 80% światła więcej na drodze w porównaniu ze zwykłą żarówką. Dzięki specjalnej mieszance gazu oraz odpowiedniemu ciśnieniu w bańce, producent gwarantuje parametry wyścigowe oraz maksymalną trwałość żarówki. Ponadto udoskonalony żarnik został zaprojektowany tak, aby generować wiązkę świtała precyzyjną jak laser.

Dodatkowo warto również przed podróżą sprawdzić filtry powietrza, które niestety szybko ulegają zanieczyszczeniu oraz sprawdzić poziom zużycia tarczy, klocków oraz poziom płynu hamulcowego. Nietrudno zauważyć, że tak naprawdę są to standardowe czynności serwisowe, które wykonujemy w swoich samochodach.

Sprawdź, co radzi Zbigniew Kalinowski, serwisant WILMAT SUZUKI

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

errata napisał(a) dnia: 2011-04-03

W radach tych zabrakło mi fachowych zaleceń odnośnie do tak podstawowej konieczności, jak zapewnienie sobie możliwie najlepszego i najbezpieczniejszego w eksploatacji ogumienia. Jego stan i wytrzymałość należy sprawdzić przy użyciu kalibrowanych przyrządów do pomiarów ciśnienia. Opony uszkodzone zaleca się wymieniać na nowe. "Bicie" kół w czasie jazdy eliminuje odpowiednie ich wyważenie. Bardzo istotne jest też solidne przypomnienie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, aby nie stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia innych ich użytkowników. Zbyt wielu bagatelizujących te zasady motocyklistów, zwłaszcza kierowców młodych, szarżuje w każdym kolejnym sezonie w zaświaty i wysyła tam swoje liczne ofiary.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska