Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Samochodem na wakacje poradnik

Samochodem na wakacje

Data publikacji: 2014-06-24

Już wkrótce rozpocznie się okres wakacyjny, więc coraz więcej osób intensywnie przygotowuje się do wyjazdu na urlop. Według danych Instytutu Turystyki aż 49% Polaków wybiera samochód jako główny środek transportu podczas zagranicznych wyjazdów.

Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, przygotowała infografikę z przydatnymi wskazówkami dla kierowców dotyczącymi cen paliwa, wyposażenia samochodu, dozwolonych prędkości oraz opłat drogowych w poszczególnych europejskich krajach.

Podróż własnym samochodem daje poczucie niezależności, gdyż nie trzeba dostosowywać się do narzuconych ram czasowych i można w każdej chwili zmodyfikować ułożony wcześniej plan. Dodatkowo, jedynym dokumentem wymaganym do przekroczenia większości granic w Europie jest dowód osobisty. Wybierając się samochodem na wakacje warto jednak pamiętać, że na europejskich drogach obowiązują różne przepisy w zakresie maksymalnych prędkości, dozwolonej zawartości alkoholu we krwi oraz elementów wyposażenia samochodu, które należy mieć ze sobą. Na przykład w Niemczech kierowcy powinni mieć w samochodzie kamizelkę odblaskową, trójkąt, apteczkę, gaśnicę oraz naklejkę klasy emisji spalin. Warto również sprawdzić ceny paliwa i opłaty drogowe. Przykładowo dowiadując się wcześniej jakie są ceny benzyny w kraju docelowym oraz w państwach, przez które będziemy przejeżdżać, można ekonomicznie tankować. Zestawienie cen paliw przygotowane przez Feu Vert pokazuje, że najwięcej zapłacimy we Włoszech, gdzie litr Pb095 kosztuje 7,38 zł, a najmniej w Czechach, gdzie kosztuje on 5,43 zł. Z kolei w Czechach trzeba liczyć się z opłatą za drogi, która wynosi około 50 zł za 10 dni. W Niemczech nie ma żadnych opłat, a we Włoszech tylko część autostrad jest płatnych. Co ważne, sprawdzając informacje należy wziąć pod uwagę nie tylko kraj docelowy, ale również państwa tranzytowe.

W ramach przygotowań należy również zadbać o pojazd:
- Przed wyruszeniem na wakacyjną wyprawę kierowcy powinni upewnić się, że samochód jest sprawny technicznie. Często do naszych warsztatów trafiają osoby, które są w czasie podróży i potrzebują natychmiastowej pomocy. Z doświadczenia wiemy, że lepiej zadbać o to wcześniej i umówić się na przegląd w warsztacie. Wtedy mamy większą pewność, że nieprzyjemne przygody nie zepsują nam wakacyjnego wypoczynku - radzi Maciej Kosil, Specjalista Techniczny ds. Warsztatów w firmie Feu Vert.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Zespół prasowy Valvoline PUZ Drift Team Samochodem na wakacje poradnik - 1Samochodem na wakacje poradnik - 2Samochodem na wakacje poradnik - 3Samochodem na wakacje poradnik - 4Samochodem na wakacje poradnik - 5Samochodem na wakacje poradnik - 6

Komentarz do artykułu

froster44 napisał(a) dnia: 2014-06-27

Ja w tamtym roku zrobiłem avensisem kombii z całą rodzina (razem 4 osoby) trasę Olsztyn - Split (Chorwacja) bez problemów i awarii. Jednak w takim samochodzie jest większy komfort. No i udało się bez mandatów, więc kolejny sukces. W tym roku mamy zamiar powtórzyć sukces a nawęt pojechać do Czarnogóry, ale wierzę że avensiska da radę ;-)

Fifi napisał(a) dnia: 2014-06-26

zauważył ktoś zależnośc że w krajach dawnego bloku wschodniego gdzie są problemy z pijanymi zakółkiem są zerowe lub prawie zerowe limity alkoholu we kwi kierowcy a i tak odsetek wypadków powodowanych przez pijanych jest największy w europie ??? a zupełnie odwrotnie jest na zachodzie europy :P

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska