Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Smartfon nie zastąpi Ci nawigacji - dlaczego

Smartfon nie zastąpi Ci nawigacji. Wiesz dlaczego?

Data publikacji: 2017-11-16

Dostępność choćby najprostszych map Google w smartfonach, stawia pod znakiem zapytania sens zakupu osobnego urządzenia. Jest jednak pewien szkopuł, który sprawia, że smartfon nigdy nie będzie w stanie zupełnie zastąpić nawigacji. Dlaczego?

Specjalizacja, głupcze!

Wszystkie nawigacje - zarówno mapy od Google, jak i zdecydowanie bardziej specjalistyczne, drogie aplikacje - mają wspólną wadę. Są zaprojektowane dla przeciętnego użytkownika, nie uwzględniając specyficznych potrzeb na przykład taksówkarzy, motocyklistów czy kierowców zestawów dostawczych. Poza tym sam telefon też nie jest w pełni funkcjonalny, kiedy przyczepiony do szyby pracuje jako nawigacja. Powstaje więc problem techniczny -oddzielne urządzenie spisałoby się lepiej, a także kłopot funkcjonalny - nawigowanie z telefonu nie uwzględnia specyficznych potrzeb kierowców. 

Nawigacja motocyklowa

Motocykle są bardziej mobilne i można nimi poruszać się często także po drogach, które są węższe, zakorkowane, ale najczęściej muszą mieć dobrą nawierzchnię. Standardowe nawigacje wyznaczają długie i niewygodne objazdy przy najmniejszym korku, natomiast w typowej nawigacji motocyklowej można zmodyfikować parametry pracy programu.

Ważne też jest, że dedykowane nawigacje dla motocyklistów są technicznie bardziej poręczne. Łatwiej je zamocować i nie stanowią wówczas potencjalnego zagrożenia jak telefon w słabym jakościowo etui na kierownicy.

Nawigacja ciężarowa

Szeroka droga, oznaczenie dodatkowych opłat czy ograniczeń w ruchu - to musi się znaleźć w nawigacji adresowanej do kierowców ciężarówek. Bus zwykle jeszcze sobie poradzi, ale jazda zestawem z naczepą po ciasnych uliczkach osiedlowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Próba zrobienia nawigacji z telefonu właśnie do tego prowadzi, dlatego zawodowi kierowcy nawigacją w telefonie najwyżej uzupełniają dane z map w dedykowanych urządzeniach.

Zakup dedykowanej nawigacji ciężarowej z profesjonalną mapą najczęściej nie pozwoli uniknąć korków, ale za to z powodzeniem wyprowadzi z wąskich ulic i pozwoli uniknąć wjazdu pod jeden z licznych zakazów.

Nawigacja samochodowa

Ta powinna mieć aktualną mapę i być ergonomiczna. Często korzystają z niej osoby niemające dużego doświadczenia, więc nawigacja w telefonie, w której co chwilę trzeba coś poprawić, jest beznadziejnym rozwiązaniem. Warto dodać, że profesjonalne nawigacje dla aut osobowych mogą też mieć tryb taksówki, dzięki któremu wyświetlają parę dodatkowych parametrów. Takie urządzenia jednak przede wszystkim uwzględniają możliwość korzystania z bus-pasów w miastach, w których są one wyznaczone.

Podsumowanie

Nawigacja w telefonie nie pozwala wygodnie prowadzić auta, a na dodatek sprawia, że i sam telefon przestaje być użyteczny. Warto więc kupić lepszy sprzęt, który nigdy nie poprowadzi pod prąd, tylko faktycznie pomoże na drodze. A wysokiej jakości nawigacja kupiona na https://smartmoto.pl/ nie zrujnuje budżetu. Paradoksalnie może pomóc oszczędzać czas i pieniądze, wyznaczając ekonomiczną trasę oraz nerwy, kiedy dzięki niej uniknie się problemów.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska