Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Mechanicy z MK Speed radzą jak przygotować auto do ciepłego sezonu.

Sprawdź swój samochód po zimie

Data publikacji: 2012-03-06

Nareszcie skończył się szczególnie trudny dla aut zimowy okres. Warto teraz podjechać do serwisu, po to, aby przygotować maszynę na kolejne, cieplejsze miesiące.

Nie wszyscy wiedzą, jak ważną rzeczą dla komfortowego i bezpiecznego użytkowania pojazdów są wiosenne przeglądy. Przygotowanie auta po zimie nie powinno sprowadzać się tylko i wyłącznie do wymiany opon na letnie. Wypada choćby przejrzeć stan klimatyzacji. Ta w mroźnym okresie przez wielu kierowców, niestety, nie jest zbyt często uruchamiana.

- U wielu użytkowników był to dla klimatyzacji nieco niesłusznie "martwy" okres - mówią specjaliści z inowrocławskiej firmy MK-Speed. - Mogło to sprawić, że z powodu pozostawionej w "klimie" na zimę wilgoci, w układzie na potęgę rozmnażały się grzyby i drobnoustroje. Nie ma się co dziwić, jak po takim długotrwałym przestoju w korzystaniu z klimatyzacji w wielu samochodach pojawia się nieprzyjemny dla naszego nosa zapach. Co gorsza, wspomniane mikroorganizmy mogą być naprawdę szkodliwe dla zdrowia.

Niewątpliwie przed zbliżającym się ciepłym okresem warto zadbać również o system chłodzenia silnika.

Poza skontrolowaniem poziomu płynu chłodniczego fachowcy sprawdzą i uzupełnią również stan innych płynów eksploatacyjnych i olei (np. płynu do spryskiwaczy, oleju silnikowego i przekładniowego).

Kolejną rzeczą jest stan zawieszenia. Ten z pewnością powinien być nienaganny już przed rozpoczęciem okresu zimowego, ale i po tym okresie wypada go przejrzeć. Nierzadko z powodu śliskiej, oblodzonej nawierzchni zdarza nam się np. uderzyć kołem o krawężnik bądź wpaść w dziurę. Co więcej, okres wiosennych roztopów sprzyja powstawaniu na naszych ulicach wyrw w jezdni, a to szczególnie bolesne dla naszego zawieszenia.

Zima to okres sprzyjający również korozji i kolizjom na drogach. Warto więc tuż po niej uważnie przyjrzeć się stanowi blacharki. Najlepiej, żeby uczynił to fachowiec z warsztatu blacharsko-lakierniczego. On najlepiej w tej mierze oceni stan naszego auta i doradzi w jakim zakresie powinniśmy zadbać o stosowe naprawy i konserwacje.
Na wiosnę warto zadbać o to, aby nasz samochód lśnił też w środku.

- Jak wiadomo, zimą wnętrze auta ulega częstszym zabrudzeniom i jednocześnie z reguły jest nieco rzadziej sprzątane - podkreślają pracownicy MK-Speed. - Warto podjechać do firmy, aby porządnie wysprzątać wnętrze, wyprać tapicerkę. My u siebie w tym zakresie mamy też ofertę dla najbardziej wymagających klientów. Naszym partnerem jest renomowana firma z Poznania, wykonująca szczególne zamówienia w zakresie kosmetyki samochodowej.

Punktów do skontrolowania w aucie po zimie jest jeszcze więcej. Warto więc już teraz udać się do serwisu, aby wiosenno-letnie podróże naszym samochodem odbywały się w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska