Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Światła do jazdy dziennej LED

Światła do jazdy dziennej

Data publikacji: 2014-02-07

Jak wiadomo, w Polsce kierowcy zobowiązani są do jazdy z włączonym oświetleniem przez cały rok, nawet w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Jak jednak zaoszczędzić paliwo i energię nie łamiąc przepisów prawa?

Wielu kierowców narzeka na konieczność jazdy ze światłami mijania w ciągu dnia w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Światła takie bowiem zużywają prąd, przez co akumulator zużywa się szybciej. Oprócz tego większe zużycie prądu wiąże się z wyższym poziomem spalania paliwa. Okazuje się, że istnieje pewna alternatywa dla świateł mijania, a mianowicie chodzi o światła do jazdy dziennej.

Światła przeznaczone do jazdy w dzień, to nic innego jak lampy, które świecą dzięki diodom LED. Urządzenia tego typu posiadają wiele zalet. Przede wszystkim bardzo dobrze oświetlają one auto w ciągu dnia, dzięki czemu pojazd jest zawsze widoczny na drodze i w ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo. Lampy dzienne mają mniejsze zapotrzebowanie na prąd, więc kierowcy, którzy z nich korzystają mogą zauważyć, że akumulatory w ich autach charakteryzują się większą żywotnością. Mniejsza ilość zużywanego prądu, to mniej spalanego paliwa, więc korzystając z takich lamp można sporo zaoszczędzić na paliwie. Oszczędności te są szczególnie widoczne w przypadku aut, które notują bardzo duże roczne przebiegi. Warto dodać, że wiele nowoczesnych świateł do jazdy dziennej posiada specjalne udogodnienia, takie jak automatyczne włączanie podczas uruchomienia silnika oraz wyłączenie po uruchomieniu świateł mijania albo drogowych (w nocy). Oprócz tego, diody są odporne na wstrząsy i bardziej trwałe niż zwykłe lampy. Taki rodzaj oświetlenia jest również dobry dla ludzkiego oka, ponieważ człowiek dzięki niemu widzi wyraźnie przeszkody, które zostały oświetlone. Sprzęt taki działa bardzo sprawnie w czasie mrozów.

Oczywiście światła do jazdy dziennej, to nie tylko same zalety. Po pierwsze urządzenia takie nadają się do pojazdów, które notują spore przebiegi. Jeżeli więc ktoś pokonuje swoim autem 5 tysięcy kilometrów w ciągu roku, to montaż takich świateł przyniesie znikome oszczędności paliwa i akumulatora i będą one praktycznie niezauważalne. Inną sprawą jest fakt, że na rynku dostępnych jest wiele podróbek świateł do jazdy dziennej. Wybierając tego typu lampy należy upewnić się, że pochodzą one od sprawdzonego producenta. Najlepszym pomysłem jest sprawdzenie opinii na temat danego produktu w internecie. Warto również zapamiętać, że diody do jazdy w dzień nie lubią upałów, dlatego należy zadbać o sprawność układu chłodzącego.

Lampy przeznaczone do jazdy dziennej, to temat, który budzi kontrowersje wśród wielu kierowców. Problemem jest dość spora cena i konieczność szukania sprawdzonych produktów i unikania podróbek. Jeśli jednak ktoś pokonuje rocznie dziesiątki albo setki tysięcy kilometrów, to taka inwestycja jest bardzo dobrym i opłacalnym pomysłem. Zakup bowiem zwróci się bardzo szybko.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska